Zaļie torņi un zaļās klases: Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības rezultāts

- 14.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

21. gadsimta sākums vēsturē ieies kā laiks, kad tehnoloģijas un daba arvien jūtamāk kļūst par sabiedrotajiem. Šobrīd daudz tiek domāts par dabai draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu dažādās jomās, un mūsu mērķis ir, lai arī Rūjienas novadā būtu iespējams novērot sinerģiju starp mūsdienīgiem tehnoloģiskajiem risinājumiem un apkārtējo vidi. Šis arī bija viens no mērķiem, iesaistoties Latvijas-Krievijas sadarbības programmas projektā «Green Towers» jeb «Zaļie torņi».

Laikā, kad kultūras dzīve arī Rūjienas novadā ir krietni vien ierobežota, šķiet īpaši būtiski šajā situācijā bagātināt āra aktivitāšu piedāvājumu iedzīvotājiem. Pagājušā gada nogalē Rūjas upes krastā pie Rūjienas vidusskolas tapusī skatu platforma ir lielisks papildinājums Rūjienas vides objektu plašajā klāstā, ko pamatoti atzinuši jau arī daudzi Rūjienas iedzīvotāji.

Platforma tapa Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta ietvaros, sadarbojoties četrām abu valstu paš­valdībām. Savukārt Rūjas otrā krastā, blakus skolas stadionam, izveidots demonstrēšanas centrs jeb «zaļā klase», kur plānots organizēt dažādus ar vidi un jaunajām tehnoloģijām saistītus seminārus un izglītojošus pasākumus. Ar nepieciešamajiem palīglīdzekļiem aprīkotajās telpās Rūjienas vidusskolas pedagogiem būs iespēja bagātināt skolas mācību procesu.

RŪJIENĀ. Jaunā, sadarbības projektā tapusī skatu platforma Rūjas upes palienē. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru