Zem uguns zīmes

- 27.Oktobris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

«Aiz balkona sevišķa izbūve kino mašīnām,» turpina laikraksta Valmierietis apskatnieks. «No balkona uz zāli un skatuvi paveras lielisks skats. Zāle pati par sevi nav palielināta, bet skatuve būvēta pilnīgi jauna. Plašāka. Ar ērtām un modernām dekorāciju novietošanas ierīcēm. Skatuves priekšā iebūvēta niša apmēram 20 mūziķiem.

Tā būs piemērota arī operu un operešu izrādēm. Virs skatuves, pie zāles griestiem, lokveidīga izbūve, kurā ievietoti skatuves apgaismošanas prožektori. Tik moderna skatuves apgaismošanas ierīču neesot nevienā provinces teātrī. No skatuves pa labi atrodas dekorāciju telpas un aktieru vispārējā istaba; pa kreisi ved šauras betona trepes uz pazemi. Šeit sākās īstas viduslaiku katakombas, kurās bez zinātāja grūti orientēties. Tieši zem pašas skatuves atrodas dekorāciju veidošanas darbnīca. Dārza pusē ierīkotas aktieru istabas. Tās būs ļoti ērtas un, domājams, iznāks katram aktierim sava. Aiz aktieru istabām sākas centrālās apgaismošanas ierīce. Šķērsām un gareniski zālei iet 2 tuneļi, kur ierīkoti centrālās apkurināšanas radiatori, kas ved augšā uz zāli un citām telpām. Pateicoties centrālajai apkurei, zālē un blakus telpās būs arvien stabila temperatūra. Centrālās apkurināšanas ierīce izmaksājusi 14.000 latu, bet zāles un skatuves pārbūve ap 65.000 latu. 

JAUNĀ VEIDOLĀ. Biedrības ēka pēc 1932. gada pārbūves. Priekšplānā redzams kādreizējais pilsētas valdes nams, kurā 1930. gados darbojās K. Putniņa smalkmehānikas darbnīca. Foto no Valmieras muzeja krājuma


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru