Zināšanas ir stūrakmens

- 11.Decembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

«Mums trūkst ilgtermiņa stratēģiju, jo par prioritārām liekam īstermiņa lietas,» saka Vidzemes Augstskolas rektors GATIS KRŪMIŅŠ.

«Populisma vilnis visā pasaulē ir augsts. Tramps tika ievēlēts par prezidentu ASV, briti nobalsoja par Brexit, ka vēlas izstāties no ES, kas ir muļķīgs un neizdevīgs lēmums. Politikā pašlaik ir vieglāk ienākt cilvēkiem, kas sola. Ja mēs atskatāmies uz pēdējās Saeimas vēlēšanām Latvijā, tad «pa kādām durvīm» Saeimā ienāca, ko solīja un turpināja solīt? Taču uzskatu, ka arī jaunie politiskie spēki jau nesolīja ļaunprātīgi. Latvija ļoti orientējas uz ekonomikas cikliskumu. Ļoti liels optimisms valda, vērtējot ekonomiskās prognozes. Piemetīsim klāt šai un tai sociālajai grupai vai nozarei, ja budžetā paredzam pusmiljardu vairāk, bet tā ir īstermiņa domāšana. Kas notiks, ja gads būs ekonomiski sliktāks?

Pareizi būtu veikt stratēģisko plānošanu, raudzīties uz priekšu desmit gadus un vērtēt, kas naudu nesīs nākotnē.

Mēs arī valsts stratēģiskos attīstības plānus rakstām, uzdodot jautājumu: ko vēlamies? Un skaidrs, ka visi vēlas dzīvot daudz attīstītākā, sakārtotākā sabiedrībā un valstī. Bet kas ir tie soļi, tās iespējas, kas obligāti jānodrošina, lai to varētu panākt? Mēs reformējam sistēmas, bet ideāli būtu, ja katrā reformu procesā ministrijas sadarbotos. Ja pārkārto izglītības sistēmu, tad kas notiek ar teritoriālo reformu, kas notiek ar satiksmes tīklu?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru