Zirgs vienmēr pirmajā vietā

- 12.Oktobris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Mazbērniem vakara pasaciņas vietā varētu stāstīt, kā reiz pa mūsu ceļiem un ielām brauca zirgu pajūgi tāpat kā šobrīd automašīnas.

Vecmāmiņa tos pat ir redzējusi, zirga ratos sēdējusi un, maza būdama, ziemā kamanās vesta cauri kupenām zvaigžņotā naktī, ka vai jābrīnās, kā zirdziņš zina ceļu! Piksis vārdā. Viņa zinātu stāstīt, kā Piksis vasarā vedis mājup lielus siena vezumus, aris tīrumā vagas, kā izpušķotām ilksīm vedis droškā jauno pāri vai kā visa saime braukusi uz kapusvētkiem. Vecmāmiņas vectētiņam piederējuši pat vairāki zirgi, ar kuriem gan uz pagasta centru braukuši, gan tālus gabalus uz tuvējo pilsētu, gan darījuši visus smagos lauku darbus. Tad Piksis kopā ar citiem zirgiem iedzīts kolhoza kūtī, kur vecaistēvs paslepus nesis tam kādu kumosu un, redzēdams savu draugu bez pienācīgas aprūpes novājējušu, raudājis.

KOPĀ AR SKAISTULI KAPRĪZI konkursa «Sējējs 2022» veicināšanas balvas laureātes SIA «Kocēnu zirgaudzētava» īpašnieces Dace Stūre un Maija Kleinberga. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru