Zobu pret zobu, ministru pret ministri

- 20.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ministru prezidentam jābūt gluži vai pateicīgam Nacionālajai apvienībai par tās ultimātu. Partijas prasība aizvākt Mariju Golubevu no valdības ļāva Krišjānim Kariņam izrādīt sabiedrībai viņa eleganci politiskos risinājumos un veselīgu humora izjūtu.

Tāpat arī dabisku prasmi saglabāt cilvēcīgas attiecības nervozā situācijā. Kaut arī Kariņš kategoriski pieprasīja ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisiju «apmaiņā» pret iekšlietu ministres atlaišanu, premjers strikti uzsvēra, ka izvēlējies viņu vienīgi kā mazāk amatā pabijušo nacionāļu pārstāvi, un publiski pateicās par amatā paveikto. (Tiesa, vakar pēcpusdienā valdības vadītājs Latvijas radio atzina, ka Covid-19 krīzē un citkārt «Vitenbergs pārāk pakļāvās uzņēmēju lobija interesēm».) 

Cepuri nost! Valdības vadītājs sev ierastajā «mieramikas – kaķa Leopolda stilā» spēja nacionāļu uzšūmēto skandālu atrisināt ātri, reālistiski (bez valdības partnera nomaiņas – kā to dažs labs te pirms nedēļas piedāvāja!) un, galvenais, pedagoģiski – kašķa sācējiem pavisam netīkami. Nacionālā apvienība no šīs valdības krīzītes, ko pati izraisīja ar savu šantāžu, ir tikai iedzīvojusies reputācijas apskādējumā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru