Agate pārsteidz Eiropu!

- 20.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā risinājās Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kurā izcilu sniegumu nodemonstrēja valmieriete – trenera Raita Ravinska audzēkne Agate Caune. Tikai vēl sešpadsmitgadīgā Valmieras vieglatlēte pamatīgu pārsteigumu sagādāja jau savā pirmajā disciplīnā 3000 metru skrējienā sestdien, kad finālskrējienā bija vadībā līdz pat pēdējam aplim. Valmieriete visātrāk veica pirmo distances pusi (4:43,98), bija vadībā arī pēc 2000 metriem (6:19,23) un pat pēc 2500 metriem (7:52,60)... Finiša aplī Agate, kurai tikai augustā paliks 17 gadi, palaida sev garām septiņas gados vecākas un pieredzējušas sportistes, izcīnot astoto vietu, taču tas netraucēja viņai finišēt par 14 sekundēm ātrāk nekā priekšskrējienā, kad valmieriete jau bija sasniegusi personīgo rekordu. Agates Caunes Tallinā uzrādītais jaunais personīgais rekords (9:21,52) ir desmitais visu laiku labākais Latvijas 3000 metru distances skrējējām!

Vēl lielāku panākumu valmieriete guva 5000 metru distancē svētdien, kad, startējot Tallinā otro dienu pēc kārtas, izcīnīja sudraba medaļu, A finālā finišējot pēc 16 minūtēm un 17,56 sekundēm! Agate vien par nepilnu sekundi atpalika no uzvarētājas spānietes Karlas Domingesas, toties par divarpus sekundēm apsteidza vācieti Emmu Hekelu. Agates Caunes sasniegtais rezultāts 5000 metru skrējienā ir šosezon labākais rezultāts Eiropas U18 vecuma grupā meitenēm. Jāpiebilst, ka Agates Caunes izcīnītā sudraba medaļa šajās sacensībās bija augstākās raudzes balva Latvijas izlasē un tikai otrā medaļa – vēl bronza arī trīssoļlēcējai Darjai Sopovai – mūsu komandai.

Par savas audzēknes teicamajiem startiem gandarīts Agates treneris Raitis Ravinskis, kurš savā priekā vakarrīt dalījās arī ar Liesmu: «Agate šobrīd ir tīra Valmieras meitene, kaut arī viņas vecāki nāk no Naukšēnu puses. Viņu trenēju pēdējos piecus gadus, pirms tam Agate Valmierā trenējās pie manas sievas Valmieras sporta skolas direktores Līgas Dzenes, bet meiteni sporta gaitās ievadījusi Rūjienas sporta skolas trenere Inese Grava. Šogad Agate pabeidza desmito klasi Valmieras Valsts ģimnāzijā, arī mācībās viņa ir viena no labākajām.

KOPĪGS PRIEKS! Agate Caune kopā ar treneri Raiti Ravinski pēc sudraba izcīnīšanas Tallinā. Foto no Valmieras Bērnu sporta skolas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru