Agita Berga: Arī mazās uzvaras jānosvin, un, vēlāk atskatoties, tās nemaz nav tik mazas

- 12.Decembris, 2018
Viesis
Laikrakstā

Jau skolas laikā AGITAI BERGAI bija daudzas un dažādas aizraušanās, tostarp sporta tūrisma pulciņi. Interese par tūrismu Agitu nepameta arī vidusskolā, tā rezultātā dzimusi jelgavniece uzsāka studijas Vidzemes Augstskolā studiju programmā «Tūrisma organizācija un vadība». Ar to darbība tūrisma nozarē neapsīka, un pašlaik Agita ir piedzīvojumu organizācijas «Lūzumpunkts» mazo projektu vadītāja, kā arī brīvprātīgā Pasaules Latviešu jaunatnes seminārā 2x2. Uz jautājumu, vai to var saukt par sapņu darbu, atbild ar smaidu: «Tā arī ir!»

Kādas nodarbes jūs interesēja bērnībā?

Agita: Skolas laikā man bija divas lielas aizraušanās – tautas dejas un sporta tūrisma pulciņš, kur mācījāmies orientēšanos, mezglu siešanu un virvju šķēršļu pamatus, nedaudz klinšu kāpšanu, regulāri piedalījāmies sacensībās Latvijā un Lietuvā. Vēlāk iesaistījos jauniešu organizācijā, kur aktīvi rīkojām bērnu piedzīvojumu nometnes, ekspedīcijas dabā un jauniešu apmaiņas projektus par komandas darbu, pieredzes izglītību, dzīvošanu ārā.

Kad un kāpēc nolēmāt par labu studijām Vidzemes Augstskolā?

Sporta tūrisms un darbošanās jauniešu nevalstiskajās organizācijās iezīmēja lielu patikšanu pret dabu un aktīvo atpūtu, tāpēc 12. klasē sliecos uz tūrisma studijām. Tajā laikā Vidzemes Augstskolai bija ļoti laba reputācija gan akadēmiski, gan arī studiju vides un atmosfēras ziņā. Ja nemaldos, ViA arī vienīgā piedāvāja aktīvā tūrisma novirzienu. Ironiski, bet ne es, ne mani kursabiedri to neizvēlējās.

Kas ir vērtīgākais, ko sev paņēmāt no šīm studijām?

Jura Smaļinska kursi par dabas tūrismu iedeva lielu izpratni par to, cik svarīga ir dabas aizsardzība un kā ilgtspējīgs tūrisms var iet ar to roku rokā. Tas bijis vērtīgi ne tikai turpmākajā darbā, bet arī ejot dabā ikdienā. Viena no vērtīgākajām dzīves pieredzēm, kas nāca studiju laikā ViA, bija Erasmus studijas un prakse ārzemēs, kas ļāva paplašināt redzesloku gan tūrisma jomā, gan, protams, sniedza lielu personīgo izaugsmi. Augstskola ir arī liels kontaktu tīkls, kur pulcējas cilvēki no visas Latvijas, no dažādām jomām. To noteikti iesaku visiem – nevajag par zemu novērtēt kontaktus, ko iegūst studiju laikā.

Kur jūsu ceļi veda tālāk?

Pēc studijām bija jūtama ekonomiskā krīze, un meklēju jebkādu darbu tūrisma nozarē – nokļuvu tūrisma aģentūrā «Kolumbs» aviobiļešu un korporatīvo klientu nodaļā. Ļoti vērtīga pieredze darbā ar klientiem, dažādu situāciju risināšanā, kā arī laba iespēja redzēt, kā darbojas samērā liels uzņēmums, cik svarīgi ir visu laiku attīstīties, domāt uz priekšu. Brīvdienās turpināju jauniešu organizācijā iesākto darbu komandas veidošanas jomā, bet nu jau citā līmenī – piedzīvojumu organizācijā «Lūzumpunkts» kā instruktore uzņēmumu sadarbības pasākumos. Vēlāk arī sāku strādāt pilna laika darbu «Lūzumpunktā» un daru to joprojām – izstrādāju piedāvājumus, tiekos ar klientiem, plānoju un realizēju komandu pasākumus, kā arī palīdzu kūrēt «Rīgas laivas» – laivu un SUP dēļu noma Rīgas centrā, Andrejsalā.

AGITA uz dēļa atpūtā, bet tajā pašā laikā darbā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru