Akcijā "Otrreiz modē" – 25 tonnas vēl derīgu lietu

- 19.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šā gada septembrī notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO organizēta atkārtotai lietošanai vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija Otrreiz modē.

Iedzīvotāju iesaiste akcijā bija ļoti liela – ja salīdzina vidēji mēnesī EKO laukumos nodoto konkrēto materiālu apjomu pret akcijas mēnesi, tad akcijas laikā nodoto vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila apjoms palielinājies par 357%.

Iedzīvotāji kopā nodeva 25 tonnas jeb 163 kubikmetrus apģērbu, apavu un mājas tekstila. Aizpildīti vairāk nekā 2000 akcijas kuponi. Visvairāk akcijas kuponu aizpildīts EKO laukumos Smiltenē, Valmierā, Cēsīs, Limbažos un Saulkrastos.

ZAAO Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma ir gandarīta par akcijas Otrreiz modē rezultātiem, taču dalās arī pārdomās par mūsu ikdienas paradumiem: «Paldies iedzīvotājiem par atsaucību! Mūsu kopējais mērķis ir samazināt poligonos noglabājamo atkritumu apjomu, īstenot aprites ekonomikas pamatprincipus – veicināt to, lai vēl lietojamas lietas nonāktu pie cita saimnieka, netiktu izmestas pirms nokalpošanas. Tomēr savāktais apjoms liek aizdomāties, jo runa šoreiz nav par atkritumu nodošanu, bet lietošanai derīgu lietu nodošanu. Tātad, ja mums ir tik daudz lietu, kuras vēl var kalpot, bet no kurām atsakāmies, tad, iespējams, ir jāpārvērtē iepirkšanās paradumi. Un pārdomas raisa arī klientu izvēle EKO laukumu pakalpojumus izmantot tieši akcijas mēnešos, vēlāk nereti aizmirstot, ka pakalpojums pieejams katru EKO laukumu darba dienu.»

Savāktie materiāli ir nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm vai uz pārstrādi.

Piedaloties akcijā Otrreiz modē, tās dalībniekiem bija iespēja izlozes kārtībā laimēt balvas no ZAAO un akcijas atbalstītājiem.

Pārstrādes veicināšanas ideju maratona DaibeZero pledus ieguva Daira Pence, Mārīte Pobaka, Kaspars Karolis, Andra Kaktiņa, Evija Ziemiņa, Elza Misiņa, Ingus Jēkabsons, Valters Svetoks, Antoņina Kapočiene, Renārs Lāns, Gunita Bole-Melgaile, Maija Ābele, Līga Rivča, Juris Jankovskis, Alla Induse, Anita Meldre, Inga Hārdija, Evija Šica, Iluta Balode un Jānis Lielkalns.

Stilistes Inetas Zariņas dāvanu karti 100 eiro vērtībā ilgtspējīgu pirkumu konsultācijai ieguva Ieva Keiša, kura akcijā piedalījās Valmieras EKO laukumā. Tirdzniecības centra Valleta dāvanu karti 150 eiro vērtībā ieguva Marija Grigorjeva, kura akcijā piedalījās Salacgrīvas EKO laukumā. Apģērbu tvaicējamo iekārtu ieguva Juris Agafonovs, kurš akcijā piedalījās Priekuļu EKO laukumā.

Lietošanai derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos iespējams bez maksas nodot arī ikdienā. EKO laukumu adreses un darba laikus var uzzināt uzņēmuma mājaslapā, sadaļā Šķiroto atkritumu savākšana/EKO laukumi.

Atgādinājums – lai apavi, apģērbi un mājas tekstils tiktu atzīti par lietošanai derīgiem, tiem jābūt sausiem, tīriem, nesapelējušiem, nesaplēstiem, bez specifiskas smakas. Apaviem jābūt pa pāriem, neder gumijas zābaki un ziemas sporta apavi. Nodošanai EKO laukumos neder lupatas, auduma atgriezumi, veļa un zeķes. Nododamās lietas jāievieto maksimāli caurspīdīgos maisos, kuri būs jāievieto attiecīgajā konteinerā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru