Apbalvoti labākie skolēnu mācību uzņēmumi

12.Decembris, 2019
Izglītība
Portālā

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā CITS BAZĀRS ziemā pasniegtas balvas labākajiem SMU septiņās nominācijās. Kā ierasts, arī šogad pasākums norisinājās tirdzniecības centrā Domina Shopping, kas uzņēma 270 SMU ar 900 skolēniem no visas Latvijas. Pasākumu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

«Skolēni kļuvuši radošāki un sociāli atbildīgāki. Šogad jaunieši bija piedomājuši par ekoloģisku un Zero Waste jeb bezatkritumu produktu radīšanu. Putekļu sūcējs no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, zaļā dzīvesveida uzsākšanas komplekts, inovatīvas ūdens krūzes – tas ir apbrīnojami, ko viņi paveikuši tik īsā laikā! Priecājos arī par cilvēku izrādīto interesi un to, cik daudzi iegādājās skolēnu radītos produktus. Tas ir milzīgs atbalsts un motivācija tam, lai jaunieši no skolēnu mācību uzņēmumiem augtu un attīstītos līdz nopietniem spēlētājiem tirgū,» stāsta JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Pasākumā jauniešus vērtēja ne tikai apmeklētāji, bet arī 40 pieredzējuši profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas septiņās nominācijās.

Nominācijā «Inovatīva biznesa ideja» vidusskolu grupā balvu no LIAA ieguva un ar jaunu skatījumu pārsteidza SMU «Huntion» no Valmieras tehnikuma, kas izveidojis digitālu kompasu, kurā ar frekvences signāla palīdzību iespējams noteikt blakus esošo ierīču lietotāju atrašanās vietas.

Pasākuma ietvaros apbalvoti arī Swedbank sadarbībā ar JA Latvia un Projektu bankas rīkotā biznesa plānošanas konkursa «Biznesa skices» laureāti.

Iespējai tirgoties pasākumā CITS BAZĀRS bija pieteikušies 400 skolēnu mācību uzņēmumi, bet pasākumā Domina Shopping savu uzņēmumu pārstāvēja 270 labāko ideju autori. Šogad apmeklētāji preces varēja iegādāties astoņās preču kategorijās: «Pakalpojumi, izklaide», «Apģērbi, aksesuāri», «Skaistumkopšana, bižutērija», «Pārtika, preces virtuvei», «Elektropreces, gaismas objekti», «Suvenīri, dāvanas, sezonas preces», «Spēles, preces bērniem» un «Interjera preces».

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta «Inovāciju motivācijas programma» ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

CITS BAZĀRS informatīvi atbalsta inbox.lv un izdevniecība Dienas Mediji.

Vita Raiks,

MRS Grupa JA Latvia vārdā

PAR INOVATĪVU BIZNESA IDEJU vidusskolu grupā balvu saņēma SMU «Huntion» no Valmieras tehnikuma. Publicitātes foto

Komentāri
Pievienot komentāru