Ar 500 grāmatām kabatā jeb e-grāmatas piecu gadu jubileja

- 19.Janvāris, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

E-grāmatas jubilejas sarīkojumā, saprotams, bija sapulcējušies tie, kuriem grāmata un lasīšana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Viena no viesiem bija Dace Melbārde, kura pirms ievēlēšanas Eiroparlamentā sešus gadus pildīja Latvijas kultūras ministres pienākumus un šo amatu ieņēma arī tad, kad sabiedrībai tika piedāvāta 3td e-grāmatu bibliotēka.

Tālab likumsakarīgi, ka viņa bija aicināta uz jubileju un pārrunāt ar lasīšanas veicināšanu un e-grāmatām saistītus jautājumus.

Uz jautājumu, kāda loma viņas dzīvē bijusi grāmatām, atbilde nezinātājus pārsteigs. D. Melbārdes pirmā bibliotēka bijusi Valmierā, kādreiz sauktajā Varoņskolā. «Agrāk, padomju laikā, grāmata bija ekskluzīva prece,» atceras D. Melbārde, «un tas droši vien ietekmēja attieksmi pret grāmatām. Skola mudināja lasīt, un izlasītās grāmatas bija pat jāpiereģistrē kladītē.» 

D. Melbārde joprojām ir liela grāmatu lasītāja un šobrīd, pildot amata pienākumus, arī liela ceļotāja un daudz laika pavada ārpus mājām. Tas nozīmē, ka nav iespēju paņemt līdzi daudz grāmatu papīra formātā.

Par Dacei Melbārdei sagādāto pārsteigumu priecājas arī Vija Kilbloka. Montas Badūnes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru