Ar dabas dotumiem un darba spējām

- 20.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Mūzikas pedagogs AIVARS CEPĪTIS lielāko daļu sava ražīgā darba mūža strādājis ar dažādiem paša radītiem orķestriem. Sākotnēji tie bija skolēnu pūtēju orķestri skolēnu namā, 5. vidusskolā, arī 4. vidusskolā, jo tālaika Tautas izglītības nodaļas vadītājam Mārim Rubertam bija uzstādījums, ka katrā pilsētas skolā jābūt savam orķestrim.

Ar lepnumu un gandarījumu Aivars atceras, ka tolaik vienā Valmieras rajonā bijis vairāk orķestru nekā visā pārējā Vidzemē kopā – bez jau minētajiem vēl Ilmāram Lāzo Viestura vidusskolā, Jānim Akulim Rūjienas un Uldim Zumentam Naukšēnu vidusskolā, Anatolijam Stepanovam Rubenes, Jānim Olmanim Kocēnu un Artūram Lācim Dikļu astoņgadīgajā skolā. Vēlāk, jau būdams Valmieras Mūzikas skolas direktors, Aivars Cepītis izveidoja kamerorķestri, kurā kopā ar audzēkņiem muzicēja arī viņu pedagogi. Tagad pēc Universum mūzikas skolas direktora Anda Apsīša ierosmes Aivara vadībā tapis pavisam jauns kolektīvs, kuram nupat apritējusi gada jubileja. Tajā spēlē Universum vecāko klašu audzēkņi, sastāvā ir gan stīgu instrumenti – vijoles un čelli, gan koka pūšamie instrumenti – saksofons, klarnete, abas flautas, fagots un metāla pūšamie instrumenti – eifonijs un divas trompetes.

AIVARS CEPĪTIS orķestra priekšā Universum mūzikas skolas piecu gadu jubilejas koncertā īsi pirms Ziemassvētkiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru