Ar šķirošanu vien nebūs līdzēts...

- 16.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vēl ne tik sen, pirms pāris desmitiem gadu, apdrukāti plastmasas maisiņi, īpaši pazīstamu firmu, bija kas sevišķs, nepieejams. Ne viena vien saimniece, pārnākot no veikala, tos centīgi izmazgāja un pakāra žāvēties, lai tos, nākamreiz iepērkoties, atkal izmantotu. Alu laikmeta iepakojums — papīrs — pamazām izgāja no aprites. Kāda Latvijā pazīstama persona pēc dažiem gadiem ar lepnumu atzina, ka nu jau viņa atļaujas maisiņus nemazgāt, jo var iegādāties jaunus. Arī tā plastmasas iepakojumu uzvaras gājiena sākumā tika vērtēts turības līmenis...

Atpakaļ alu laikmetā?

Sapratne par to, ka plastmasa pamazām iepako un smacē mūs pašus, nāk pārāk lēni. Un nav arī ko vainot — no veikalu plauktos redzamajām kā žagatas joprojām izvēlamies spīdīgās plastmasas kārbiņās, glāzītēs, pudelēs iepakotās preces. Pēc tam atliek brīnīties un dusmoties, cik ātri mājās ar šiem iepakojumiem pildās atkritumu spaiņi un pēc tam arī konteineri. Daudz nelīdz pat padoms pirms izmešanas plastmasu sabradāt.

Ir viegli un ērti tikt vaļā no iztukšotajām atspirdzinošo dzērienu plastmasas pudelēm — kādu laiku pakrājot, piemēram, Valmierā tās iespējams nogādāt līdz pilsētā dažviet izvietotajiem režģotajiem konteineriem. Bet ko mājsaimniecībā darīt ar lielākiem un mazākiem, plānākiem un biezākiem maisiņiem, dažādām plastmasas kārbiņām? Lai arī atkritumu šķirošana noteikti atmaksājas, vairākus konteinerus mājās tomēr negribētos turēt. Kāda izeja?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru