Ar stiprām saknēm Valmierā

- 27.Oktobris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

27. oktobrī ARVĪDS KAUFMANIS svin 90. dzimšanas dienu. Skaisti un bagāti gadi, kuros piedzīvots, kā mainās pasaule un tās kārtība.

Arvīda dzimtās mājas ir Liepupes pagasta Dāčos. Tur joprojām mīt bērnības atmiņas par to, cik daudz ļaužu toreiz dzīvoja un strādāja laukos, kā sestdienu vakaros mājas pagalmā rīkoja  zaļumballes ar pašu mājnieku orķestrīti;  kā vācu zaldāti aizsoļoja un vietā nāca citi. Vācieši vienmēr prasījuši ēst, bet krievi — zirgu. Vācu laikā ģimenei bijis dzīvoklis Tiesu namā, kur vācu karavīri zēnus cienājuši ar saldumiem un cigaretēm, bet puikas stadionā cigaretes veikli iemainījuši pret futbola bumbu. Pēckara Valmierā puikas atraduši  daudz munīcijas, tās iemēģināšana dažiem gan beigusies bēdīgi, bet skolas direktors rītos kara relikvijas atņēmis. 

Tomēr kustības kopā ar bumbu ir bijis Arvīda dzīves vislielākais prieks. Futbola komandā Arvīds bija pussargs un, kreilis būdams, bumbu piespēlēja ar pretiniekiem neērto kreiso kāju. Kādā jaukā vasaras vakarā jaunieši ar kravas mašīnu devās uz fizkultūriešu vakaru Vilzēnos, līdzi ņemot vingrošanas rīku — līdztekas. Puiši tās pieskrūvēja, meitenes demonstrēja vingrojumus.

VIJA un ARVĪDS KAUFMAŅI. S. Kaufmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru