Ar varu mīļš nekļūsi

- 8.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vasara ir laiks, kad gozēties pludmalē, peldēties, iet mežā ogās un sēnēs... Šī vasara savā ziņā paiet arī pasaulē un Latvijā nedaudz militāri uzkarsētā gaisotnē.

Labā ziņa tā, ka NATO robežu gar Krieviju par vairāk nekā 1000 kilometriem pagarinās uzreiz divas bagātas Skandināvijas valstis Somija un Zviedrija. Ir neliels izbrīns, ka latvieši ar savu parlamenta akceptu abu ziemeļvalstu uzņemšanai transatlantiskajā savienībā nav pamanījušies tikt pirmajā trijniekā starp 30 dalībvalstīm, Igaunija atkal mūs apsteigusi! Nu, gan jau 13. Saeimas deputāti nākamnedēļ šo kavējumu dzēsīs.

Sabiedrībā viedokļi dalās par šonedēļ aizsardzības ministra Arta Pabrika prezentēto ideju par Valsts aizsardzības dienestu. Plānots, ka tas pakāpeniski tiks ieviests piecu gadu laikā. No nākamā gada 1. janvāra norisināsies pirmais ieviešanas posms, kuram varēs pieteikties brīvprātīgi. Pirmajā gadā varētu tikt iesaukti apmēram 1000 cilvēku. Iesaukums tiek plānots divreiz gadā – 1. janvārī un 1. jūlijā, tas trāpītu ne tikai vietējiem no 18 līdz 27 gadu vecumā, bet skartu arī ārvalstīs mītošos Latvija pilsoņus, vēl vairāk – tas pie atbilstoša finansējuma varētu būt obligāts arī sievietēm.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru