Ar vienu piecnieku pret "lūšiem" par maz

4.Novembris, 2016

Otrdien Valmiera/ORDO piedzīvoja pirmo zaudējumu Triobet BBL čempionāta B grupas turnīrā. Redzot lazareti (divi pirmā piecnieka un divi stabilas rotācijas spēlētāji) uz mājinieku soliņa un labākajā sastāvā atbraukušos jēkabpiliešus, lielu ilūziju mūsu nometnē nebija un laikam arī nevarēja būt. Varbūt tāpēc izpalika arī tik ierastais sižets par lūšu medībām pirms mača dalībnieku priekšā stādīšanas...

KURAM DOT PIESPĒLI? Jau kopš sezonas pirmās spēles viens no atbildīgākajiem cīnītājiem Valmieras/ORDO rindās ir pieredzējušais Gulbenes basketbola audzēknis Raimonds Gabrāns (Nr.7). Pagaidām Bukam, kā viņu sauc savējie, atceroties Gulbenes Buku laiku, ir galvenā loma valmieriešu sadarbības veidošanā laukumā, jo visi līdz šim cerētie komandas saspēlnieku līderi nav izcēlušies ar stabilitāti.  Edgara Vaivada foto

Valmiera/ORDO – BK Jēkabpils 59:78 (15:21, 15:16, 17:22, 12:19)Mājinieki (Jānis Kaufmanis 3, Pits 2, Blaus 2+1) cerīgi iesāka līdz 8:3 un tad sāka meklēt vieglākos ceļus uzbrukumā. Un dabūja sejā 16:0! Tikai 2 minūtes pirms ceturtdaļas beigām, kad tablo rādīja jau 19:8 viesu labā, Gabrāns atcerējās, ka pretiniekiem jau sen piezīmju norma, un pēc garāka pārtraukuma ar 2/2 panāca 10:19. Pirmo ceturtdaļu ar trejaci noslēdza ierasti čaklais Vairogs — 15:21. Lūšus mājinieki noķēra pie 21:21 (Gabrāns), bet 14. minūtē Vairogs pat izvirzīja mūsējos uz brīdi vadībā — 24:23. Tomēr, spēlējot praktiski bez maiņām, puslaiku nācās pabeigt ar 7 punktu deficītu — 30:37. Trešo ceturtdaļu, garajā pārtraukumā atvilkuši elpu, mūsējie sāka sparīgi, un 25. minūtē Vairogs ar trejaci atkal lika sākt visu no gala — 42:42. Tomēr mājinieku starta piecnieka spēki kusa acīmredzami, ļoti pietrūka jaudas cīņā par bumbu zem groziem,  un pēc 30 minūtēm, kas noslēdzās ar Kaučas trejaci, viesi par duci punktu priekšā — 59:47.