Atkal zied «Jaunrūju» flokšu kolekcija

- 11.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Uz Cēsu novada Raiskuma pagasta zemnieku saimniecību «Jaunrūjas» puķu mīļiem ceļu nākas mērot vairākas reizes sezonā, jo izdomas bagātās saim­nieces GUNAS RUKŠĀNES dārzā ik pa laikam ar savu košo uznācienu priecē gan liliju, peoniju un flokšu, gan arī ūdensrožu un pat hostu kolekcijas.

Pašlaik zied flokši, un nesen saimniecībā bija interesentu kupli apmeklēta flokšu balle. Lūk, ko par saviem flokšiem, atbildot uz apmeklētāju jautājumiem, pastāstīja pieredzējusī kolekcionāre, selekcionāre un arī vairāku grāmatu autore.

«Ar dārzkopību sāku nodarboties pirms 25 gadiem, nopirku ap 80 hostu un tikpat daudz liliju šķirņu. Pēc pāris gadiem tiem pievienojās flokši un Sibīrijas īrisi, bet no Čehijas atvedām 80 ūdensrožu stādus. Peonijas sākotnēji tika iegūtas no Igaunijas selekcionāra Suleva Savisāra – katru gadu klāt nāca ap 20 šķirņu. Tagad manā sētā lielākās ir flokšu, peoniju un hostu kolekcijas – katrā ap 200 šķirņu. Vislielākā uzmanība tiek veltīta flokšiem. Kopā visas kolekcijas aizņem 0,24 hektārus. 

Flokšu šķirņu skaits «Jaunrūjās», kā jau teicu, ir ap diviem simtiem. Trešā daļa no tām ir manas selekcijas. Holandiešu produkciju domāju vairs nepirkt, gribu audzēt Latvijā selekcionētās šķirnes.

SAIMNIECE. Viesmīlīgā Guna Rukšāne (centrā) ar ciemiņiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru