Attīstot ūdenssaimniecību

- 1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «BANGA KPU» ir Mazsalacas novada pašvaldības kapitālsabiedrība, kas darbojas kopš 1993. gada. Pamatdarbība ir centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšana Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas pagasta un Skaņkalnes pagasta teritorijās.

Pakalpojumu nodrošināšanai izbūvētas divas dzeramā ūdens ieguves, sagatavošanas un piegādes sistēmas un divas kanalizācijas notekūdeņu savākšanas, novadīšanas un attīrīšanas sistēmas. Kopējais tīklu garums, ko apkalpo SIA «Banga KPU» Mazsalacā, Mazsalacas pagastā un Skaņkalnes pagastā, ir ~12 km ūdensvada un ~15 km kanalizācijas vadu.

RITA LIZUMA, SIA «Banga KPU» valdes locekle, par attīstības sākumu stāsta: 

«Attīstīties sākām ar projektu, kuram bija Kohēzijas fonda līdzfinansējums (2010. gadā I kārta un 2013. –2015. gadā II kārta), un Skaņkalnē ar projektu ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu (2015. gadā). Doma bija izveidot vienotu sistēmu, jo vēsturiski bija saglabājušās attīrīšanas iekārtas un sūknētavas dažādās vietās Mazsalacā. Tās savu laiku jau bija nokalpojušas, un tajās vietās, kur bija vecās attīrīšanas iekārtas, tika uzstādītas sūkņu stacijas. Un no tām visām vietām šobrīd pumpē uz šejieni, kopumā iznāk, ka mums ir piecas kanalizācijas sūkņu stacijas.

RITA LIZUMA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru