Augstskolas loma reģionā

- 30.Marts, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolai jau bijušas sarunas ar Valmieras un Smiltenes tehnikumiem, ka mēs ejam dziļāk STEM* priekšmetos nedaudz ātrāk. Iesaistām savus cilvēkus, veidojam sagatavojošo kursu tiem, kas vēlas nākt studēt uz augstskolu. Vēl tos, kuri iestājas, piemēram, informācijas tehnoloģijās vai mehatronikā, mēs apmācām fizikā un matemātikā pēc vidējās izglītības kursa. Patiesībā jau tas ir par vēlu, jāsāk agrāk! Aprunājoties ar cilvēkiem tehnikumos, izskanējušas labas idejas. Faktiski jau tad, kad jaunieši tikko iestājušies tehnikumā, viņus uzreiz vajadzētu aizvest uz augstskolu un parādīt, ka tad, kad viņi beigs tehnikumu, viņiem ir iespēja nākt studēt uz augstskolu, taču tad vēl papildus būs nepieciešams tas, tas un tas...

Mēs te visi esam diezgan mazi, tāpēc, lai dabūtu studēt tiešām motivētos matemātikā un fizikā, tas ir veids, kā mēs, augstskola, varētu sadarboties ar tehnikumiem, veidot šīs kopējās grupas, palīdzēt audzēkņiem šīs lietas mācīties. Patiesībā mēs jau esam pie tā diezgan tuvu, nezinu, vai paspēsim sagrupēties šajā pavasarī, taču tā ir ļoti reāla lieta.

Vēl viena mūsu iniciatīva, ko iesniedzām Valmieras pašvaldībai, ir aicinājums atrast iespēju stipendijām šiem motivētajiem, kuri darbojas STEM nozarēs. Te es domāju gan visu skolu tīklu, gan, iespējams, arī augstskolu. Arī tehnikumos ir vajadzīga kaut kāda piemaksa, ko valsts nevar iedot. Bet, ja Valmieras pašvaldība vai Vidzemes reģions atrastu iespēju materiāli balstīt tādu jauno speciālistu, tad tas būtu kaut kāds risinājums. Tagad Valmieras pašvaldība būvē īres namus, varbūt tur varētu piedāvāt dzīvokļus, nu, tādu sociālo paketi izveidot, kas motivē. Jo jauniem cilvēkiem ir interese par Vidzemes Augstskolu!

Komentāri
Pievienot komentāru