Ballējam, neguļam...

- 17.Aprīlis, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalēs pēc aktīva un radoša darba atpūšamies, izklaidējamies, ciemojamies utt. Kādreiz arī ballējam, neguļam, taču šoreiz grupas «Bermudu divstūris» dziesmas vārdi ir nosaukums LIZDA Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas radoši muzikālo izglītības darbinieku ikgadējam saietam pavasarī.

Sākoties jaunam mācību gadam, zinām, ka šāda veida pasākums būs, un reizēm rodas jautājums, ko tad atkal jaunu, nebijušu, lai izdomā. Un tā turpinām strādāt, darboties, bet, kad pienāk pavasaris, ideju netrūkst. Laikam jau arī tāpēc esam skolotāji, ka spējam uzkrātās zināšanas un prasmes likt lietā ne tikai mācību procesā, bet arī dažāda veida un satura aktivitātēs. Reizēm spožas idejas priekšnesumiem rodas mijiedarbībā ar skolēniem sarunās, klases stundās vai jebkur citur.

Gatavojoties un domājot par saturu, bieži tā sastāvdaļa ir jauninājumi izglītības jomā un aktualitātes Latvijā, protams, neaizmirstot pasākuma tēmu. Komandas darbs, mācību priekšmetu integrācija, kompetences, elastība lēmumos un darbībā — viedi vārdi radošam skolotājam, kas dominēja saietā.

Deja, dziesma, rotaļa, dzeja, stāsts, pārdomas, humoreska — kā ziedu virtene jeb caurvija vakara gaitā. Jaunums bija citu kolektīvu iesaistīšana savā priekšnesumā. Tā, piemēram, pasākumu atklāja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pedagogi ar Strauja, strauja upe tecēj... Solvitas Eliņas dziedošajā izpildījumā un rotaļu kopā ar kolēģiem no citām izglītības iestādēm. Līdzīgi savu priekšnesumu, kurā vajadzēja darboties ar izcilu veiklību, bija veidojuši Jaunburtnieku pamatskolas darbinieki.

Cilvēks — orķestris, deju kolektīvs, meistarīgi iestudētas kustības, spoži tērpi — Valmieras Pārgaujas sākumskolas priekšnesuma raksturojums, kopvērtējumā iegūstot 1. vietu par noformējumu, 2.  vietu kā skatītāju simpātija un žūrijas balvu ar Valmieras Mūzikas skolas direktores Ineses Sudrabas teiktajiem vārdiem «Dzīvojiet ilgi un laimīgi».

Lieldienu tēmu un Latvijas iemītnieku skaita samazināšanās problēmu risinājumu, papildinātu ar košiem tērpiem un grāciju, varējām baudīt Kocēnu pamatskolas kolektīva izpildījumā. Tas patiesi bija spoži! Rezultātā 1. vieta par priekšnesumu un skatītāju simpātijas balva.

Pavisam saietā piedalījās 16 kolektīvi, kuri pēc apbalvošanas... ballējam, neguļam, līdz rītam izturam! Strādājam tālāk, smeļamies idejas, jo zinām, ka pēc gada atkal tiksimies.

Par to, ka šie pasākumi joprojām tiek organizēti, milzu paldies LIZDA Valmieras starpnovadu organizācijas priekšsēdētājai Zintai Irbei.

BALLĒJAM, NEGUĻAM... Radoši muzikālo pedagogu saietā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru