Baltkrievijas kārdinājums

- 9.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Izrādās, mums drīz būs pašiem sava atomelektrostacija, garantējot uzņēmumiem un mājsaimniecībām strāvu par zemāku cenu. Protams, ja vien mēs tādēļ būsim gatavi nopietni konfliktēt ar Lietuvu un, kaut varbūt tikai formāli, ar Briseli.

Vakar Ministru prezidents Māris Kučinskis Minskā tikās ar kaimiņvalsts galvu Aleksandru Lukašenko, un viņu sarunā nozīmīga vieta bija topošajai Astravjecas (Baltkrievijas) AES*. Baltkrievijas prezidents norādīja, ka tā došot labumu gan viņa valstij, gan Latvijai. Viņš pateicies, ka mēs nekritizējam Baltkrieviju par spēkstacijas būvniecību (atšķirībā no Lietuvas), un paudis pārliecību, ka AES nesīs labumu gan šai, gan nākamajām paaudzēm.

Vēl vairāk, Lukašenko teica (vismaz sava preses dienesta atstāstā): «Mēs ejam uz globalizāciju, robežas arvien vairāk izzūd. Pienāks laiks, kad tā būs kopīga vērtība — Baltkrievijas un Latvijas.» Jāsaka, šis ir ļoti dāsns solījums, un būtu interesanti drīz uzzināt Kučinska un mūsu valdības reakciju. (Diemžēl premjera preses sekretāru un ārlietu padomnieci vakar sazvanīt neizdevās.)

Baltkrievijai ir vajadzīgs stabils klients, kas nerauc degunu par atomenerģētiku vai par valstī valdošo režīmu. Mūsu rūpniecībai vajag stabilu un izdevīgu piegādātāju. Skaidrs, ka tādēļ vien Astravjecas AES drīz vien ieaugtu mūsu energosistēmā kā tās neatņemams elements.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru