Bērnudārzi ir diezgan tukši

- 20.Maijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Bērnudārzs ir vieta, kur sekmēt bērna vispusīgu attīstību, ņemot vērā viņa intereses un vajadzības. Ārkārtējās situācijas laikā pirmsskolas izglītības iestādes darbu organizē dežūrgrupās un veic attālinātu apmācību. Ar valdības lēmumu no 12. maija var nodrošināt klātienes apmācības 5 – 6 gadus veciem bērniem, kam rudenī jādodas uz skolu. 

Iestāžu vadītāji seko līdzi pieņemtajiem lēmumiem,   paredzot vairākus scenārijus, ko varētu attīstīt pēc 9. jūnija – strādāt dežūrgrupu režīmā, dažos novados bērnudārzi plāno vasarā nestrādāt vai atsākt darbību ar vairāk grupiņām. Šobrīd piecgadnieki un sešgadnieki var atgriezties klātienes apmācībās pirmsskolas izglītības iestādēs, bet gala lēmumu pieņem paši vecāki. Bērnudārzi gan Valmierā, gan novados ir atvērti un nodrošinās apmācību līdz maija beigām vai citviet līdz 9. jūnijam. Apmācības klātienē netiek uzsāktas vien Valmieras pilsētas 5. pirmsskolas iestādē «Vālodzīte», kur notiek remontdarbi, un Kocēnu novada PII «Auseklītis», kur pedagogi ir pārliecināti, ka bērni ir apguvuši vajadzīgās prasmes, lai veiksmīgi uzsāktu skolas gaitas. «Viņi tāpat turpina strādāt attālināti, neaicinot bērnus kopā, ja vecākiem nav tādas vajadzības,» skaidro novada izglītības pārvaldes vadītāja Ieva Stiģe.

PUTNI PAVASARĪ – katrs no Rencēnu pamatskolas pirms­skolas grupas bērniem īsteno darbiņu par šo tēmu pēc savām radošajām spējām, mācoties attālināti.  Rencēnu pamatskolas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru