Brīvība un vienotības deficīts

- 20.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Man nav kādam jāprasa par Barikāžu laiku. Jo esmu piedzīvojis to pats, arī Rīgā bijis toreiz, pirms apaļiem trīsdesmit gadiem, tieši tajā dienā, kad, manuprāt, izšķīrās Latvijas neatkarības liktenis.

Todien Pārdaugavā bija Interfrontes mītiņš, bija lielas aizdomas, ka pēc tā lielas neatkarības pretinieku masas plūdīs cauri Vecrīgai un tālāk pa galvaspilsētas centru uz toreizējo ASK stadionu, pa ceļam mēģinot izraisīt nekārtības, incidentus starp interfrontiešiem un Latvijas neatkarības aizstāvjiem uz barikādēm Rīgas centrā pie galvenajiem stratēģiskajiem objektiem.

Nupat, gatavojot publikāciju par Burtnieku vīru un jaunekļu gaitām 1991. gada janvāra izšķirošajās dienās, secināju, ka esam bijuši, sargājuši vienu jaunajai valstij būtisku iestādi – Starptautisko telefona un telegrāfa centrāli Dzirnavu ielā. No tās dienas atmiņā visspilgtāk divas epizodes – kad Fizkultūras institūta puiši, gatavojoties iespējamām interfrontiešu provokācijām, dalīja savā starpā no gultas galiem izzāģētas metāla cauruļu rundziņas un kad tajā pašā sakarā visiem Dzirnavu ielas objekta aizstāvjiem ap pusdienlaiku tika izdalītas gāzmaskas... Jo toreiz nevarēja paredzēt, kādā veidā uz iespējamām provokācijām reaģēs un, nedod Dies, iesaistīsies arī paši Baltijas kara apgabala militāristi, kuru galvenais štābs atradās tieši Latvijas galvaspilsētā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru