Brīvprātīgie ugunsdzēsēji viesojās Gīterslo

- 7.Jūlijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc Līgo un Jāņu svētkiem Pēterdienā Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju delegācija devās pieredzes apmaiņas braucienā pie vācu draugiem, brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Gīterslo apriņķī. Galvenais uzdevums bija iepazīties ar vācu jauno ugunsdzēsēju sacensību organizēšanu, nolikumiem un redzēt, kā tas izskatās praktiski.

PIE KOLĒĢIEM VĀCIJĀ: (no kreisās) Gīterslo jauno ugunsdzēsēju priekšnieks Andreass Kramme, Latvijas BUB apvienības priekšsēdētājs Vijārs Griķis, Valmieras rajona BUB priekšsēdētājs Egīls Kaužēns, Valmieras rajona BUB  jauno ugunsdzēsēju darba organizatore Liene Caune, VUGD Vidzemes brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, Valmieras rajona BUB sabiedrisko attiecību speciālists Arturs Rudzītis, Gīterslo rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieks Dītmars Holtkempers. Publicitātes foto

Gīterslo apriņķa brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieks Dītmars Holtkempers ar savu komandu bija cītīgi pastrādājuši, lai mūsu programma būtu aizraujoša un interesanta. Vispirms tikām iepazīstināti ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācību. Apmeklējot Gīterslo rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolu, iepazināmies ar tās izkārtojumu, darba apstākļiem un prasībām. Jauniešu brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācību tur sāk no 10 gadu vecuma ugunsdzēsēju depo ēkās šim nolūkam paredzētās telpās. Katram jaunietim ir sava kartīte (līdzīgi kā mediķiem,) kas atrodas depo ēkā, un par dažādu apmācības kursu apguvi vai piedalīšanos sacensībās tajā tiek veikts ieraksts. Kad jaunietis sasniedz pilngadību, šī kartīte ir pirmā informācija par viņa aktivitātēm un zināšanām. Rajona ugunsdzēsēju skolā, izmantojot dažādas programmas, tiek apmācīti visi brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Piemēram, lai ugunsdzēsējs varētu izmantot saspiestā gaisa elpošanas aparātu darbam piedūmotā vidē, viņš apmeklē trīs dienu kursu par šo tēmu un nokārto ieskaiti. Apmācības notiek brīvdienās vai darbdienu vakaros.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru