Burtniekā – plēsīgo zivju zvejas samazinājums

- 4.Janvāris, 2022
Laikrakstā

Pirms neilga laika Liesma jau rakstīja par gaidāmajām pārmaiņām Burtnieku ezera līdzšinējā rūpnieciskās zvejas kārtībā, informējot par gaidāmo visai kraso zvejas apjoma un tīklu limitu samazinājumu.

Tikko sācies jauns gads, un kopš 2022. gada 1. janvāra, kā jau bija solīts, stājušies spēkā Valmieras novada pašvaldības ierosinātie Burtnieku ezera rūpnieciskās zvejas ierobežojumi, kas noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 796 Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos.

Tie paredz, ka Burtnieku ezera zvejas tīklu limits no šī gada 1. janvāra būs 1000 metri iepriekš izmantoto 2500 metru vietā. Nozvejas limits zandartam samazināts no 26 uz 10 tonnām, bet līdakai no 12 uz 4 tonnām. Lai veicinātu karp­veidīgo zivju pastiprinātu nozveju, kopējais nozvejas limits – 49 tonnas – nav mainīts.

VAI ZVEJNIEKI IERADĪSIES RETĀK? Matīšu peldētavas kanālā, kur nu jau oficiālā krastā nākšanas vieta un arī pašiem sava svaru māja Burtnieku ezera zvejniekiem, šogad – kā to paredz Ministru kabineta noteikumi Nr. 796 – tiks lomos izvests par 16 tonnām mazāk zandartu un par 8 tonnām mazāk līdaku. Ezerā būs par pusotru kilometru mazāk oficiāli atļauto zvejas tīklu, taču zvejniekiem būs visas iespējas spiest uz tā sauktajām baltajām jeb karpveidīgajām zivīm, jo kopējais zvejas limits – 49 tonnas zivju gadā – palicis nemainīgs. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru