Cilvēks, kurš izgāza vakcinēšanos

- 12.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā beidzot tika atrasts kāds, kuru vainot pie nedienām un problēmām, saistītām ar vakcinēšanos pret Covid-19. Tautas valodā izsakoties – par upurjēru, grēkāzi, pārmijnieku u.c., bet oficiālajā valodā – par cilvēku, kura vainas dēļ ir būtiski iekavējies vakcinācijas process, tika atzīts Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens, kurš tika sodīts bargi un disciplināri, pazeminot amatā uz trim gadiem.

Vainīgs Henkuzens, kurš šobrīd jau it kā esot aizgājis bērna kopšanas atvaļinājumā, savukārt ir pie tā, ka pirms vakcīnu iepirkumiem nepareizi informējis valdību par Latvijai papildus pieejamo Pfizer/BioNTech vakcīnu skaitu, kamdēļ tā iegādāta par vairākiem simtiem tūkstošu devu mazākos apjomos, nekā bijusi pieejama. Kā labi nojaušams, tikai un vienīgi šā iemesla dēļ Latvijā vakcinēšanas ziņā ilgstoši valdīja pilnīgs haoss, kas pilnībā tā arī nav likvidēts joprojām. Savukārt, ja amatpersona Henkuzens būtu nosaukusi pareizo un īsto ciparu, vakcīnas uz Latviju plūstu plašā straumē, vakcinēšanās ritētu kā pa diedziņu un mēs kā valsts atrastos cīņas ar Covid-19 pirmrindnieku sarakstā. Vismaz tā šķiet, lasot ziņas par amatpersonas nodarījumu.

Šeit gan būtu vērts paskaidrot, ka valsts pārvalde ir mehānisms ar stingri reglamentētām amatpersonu pilnvarām, atbildību u.c., kas ir aprakstītas lielā apjomā dažādu lēmumu, pavēļu, rīkojumu, instrukciju un kur tikai vēl ne. Pie tam viss iepriekš minētais ir ne tikai kāda lēmumu pieņēmēja parakstīts, bet arī apzīmogots un iegrāmatots.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru