Dibināts Latvijā pirmais atjaunotais ugunsdzēsēju orķestris

- 15.Jūlijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Pavisam drīz – Valmieras pilsētas svētkos – kā viens no jaunākajiem kolektīviem gājienā piedalīsies nesen dibinātais Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības orķestris. Šovasar tam ir jau notikušas skatuves kristības. Lai arī ideja par orķestri ir briedināta pirms vairākiem gadiem, labvēlīgi apstākļi tā atjaunošanai radās tieši tagad – Valmieras BUB 150. jubilejas gadā. 

Kas pamudinājis celt gaismā vēsturiskās ugunsdzēsēju biedrību tradīcijas, kā un kādam mērķim tās darbosies mūsdienās, – par to saruna ar Valmieras novada BUB priekšsēdētāju EGĪLU KAUŽĒNU un Valmieras BUB orķestra diriģentu GUNĀRU GEDUŠEVU.

E. Kaužēns: – Mani uzrunāja vācu ugunsdzēsības tradīcijas, jo viņiem tās ir tik senas un stipras, ka, ņemot vērā visus Pasaules karus, tās nav izjukušas, un brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība iet savu ceļu. Viņiem brīvprātīgo kustība aizņem 90% no visas valsts ugunsdzēsības dienesta, un tajā ietilpst dažādas specialitātes un virzieni. Vēsturiski ugunsdzēsēji visur ir bijuši viens no kultūras dzīves pamatakmeņiem, tāpat kā pie mums Latvijā. Liela daļa sabiedrisko sarīkojumu organizēja brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

ORĶESTRIS PĒC PIRMĀS UZSTĀŠANĀS TRIKĀTĀ. No kreisās: Mārtiņš Birnis, Indulis Siliņš, Jurģis Viļļa, Sabīne Saulīte, Gunārs Geduševs, Dace Apsīte, Raimonds Rudzītis, Māris Žugs, Dagnis Šmits, Juris Stankēvičs, Inga Geduševa. Bildē nav Edgara Smiļģa. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru