Dienvidu lielās ogas – arbūzi un melones – izaug arī ziemeļos

- 10.Septembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Latvijas piektajos Tomātu svētkos amatnieku, mājražotāju un zemnieku tirdziņā Brenguļos daudziem patīkamu pārsteigumu sagādāja vietējās zemnieku saimniecības «Cīruļi» piedāvājums – starp tradicionālajiem rudens dārzājiem – gurķiem, tomātiem, burkāniem un sīpoliem – bija izlikti arī pašu turpat dažus kilometrus tālāk audzētie arbūzi un melones. To degustācijā nācās dzirdēt pircēju priecīgus atzinumus: «Neticami saldi un gardi!»

Kā pie tādiem tiek Ziemeļlatvijā? Par to «Liesmai» piekrita pastāstīt VĒSMA DAMBĪTE.

Vispirms, lūdzu, iepazīstiniet ar zemnieku saimniecību «Cīruļi». Kāds ir tās lauksaimnieciskās ražošanas modelis un līdzšinējā saimnieciskās darbības pieredze?

Zemnieku saimniecība «Cīruļi» Brenguļos darbojas jau kopš 1993. gada, kad to nodibināja mans tēvs Māris Zvirbulis, viņš joprojām ir zemnieku saim­niecības īpašnieks. Pamatā audzējam kartupeļus, ķirbjus, sīpolus, bietes, burkānus, tomātus, gurķus un vēl citus dārzeņus, kā arī audzējam rabarberu stādus un piedāvājam krūmmelleņu paš­lasīšanu mūsu laukā. Tikai šogad sākām lielākā platībā audzēt arbūzus un melones.

TOMĀTU SVĒTKOS. Vēsma un Armands ne vienam vien tirdziņa apmeklētājam sagādāja patīkamu pārsteigumu – pašu audzēto meloņu un arbūzu degustāciju. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru