Divdesmit ceturtā sezona – ar elektroniskas sistēmas graudu pieņemšanu

- 2.Augusts, 2022
Laikrakstā

Ir 26. jūlijs, kad «Liesma» pieteikusies uz interviju ar Kooperatīvās sabiedrības «VAKS» valdes priekšsēdētāju INDULI JANSONU, jo jau nedēļu uzņēmuma struktūrvienībās Valmierā, Matīšos, Varakļānos, Gulbenē un Jelgavā graudu torņi ir sākuši pildīties ar jauno ražu. Saruna par jauno nu jau divdesmit ceturto sezonu notiek neparastos apstākļos – uz «VAKS» jumta 45 metru augstumā.

Induli, atceros, kad pirms desmit gadiem mūs ar liftu uzvedāt uz bijušā elevatora jumta, teicāt, ka jums laiku pa laikam patīkot tur pabūt, jo visa saimniecība esot kā uz delnas un arī horizonts domu lidojumam sanākot tālāks. Cik stipra pašlaik ir «VAKS» graudkopju komanda?

Kooperācijas biedru skaits Vidzemē, Latgalē un Zemgalē pašlaik ir 630. Šajos gados, soli pa solim ieguldot gan paši savu naudu, gan saprātīgi izmantojot arī pieejamos ES fondu finansiālos atbalstus graudu uzglabāšanas un pirmapstrādes infrastruktūrā, iegādājot modernākās tehnoloģijas un arī nepārtraukti informējot kooperatīva biedrus par aktuālo, esam izauguši par vērā ņemamu vietējā un eksporta graudu tirgus dalībnieku. Arvien esmu uzsvēris, ka mūsu kooperatīva graudkopji ir labākie Latvijā. Pareizs kooperācijas biedru lēmums savulaik bija tālākas attīstības solis Latgales virzienā. Tur mums tagad ir daudz nelielu, ražīgu graudkopības saimniecību, kuras bez kooperatīva nebūtu sasniegušas tādu izaugsmi un apstrādāto platību palielinājumu.

VARENI. Tā no ražotnes jumta Valmierā izskatās tikai daļa no graudu torņiem, kuros kopumā «VAKS» spēj uzglabāt līdz pat 50 000 tonnām graudu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru