Divi dažādi zaudējumi

- 7.Janvāris, 2020

Tā nu sanācis, ka par diviem pēdējiem aizvadītā gada mačiem Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā kopsavilkums tikai tagad, Jaunajā 2020. gadā, kas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem atnācis ar jauniem izaicinājumiem un vēlmi piepildīt pašu izvirzītos mērķus šai basketbola sezonai.

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – Kalev/Cramo 80:87 (22:24, 20:23, 24:24, 14:16) Daudzkārtējie Igaunijas čempioni un VTB līgas dalībnieki ar šiem sezonas izaicinājumiem atbilstošu komandas komplektāciju, iespējams, Valmierā bija cerējuši uz vieglu pastaigu, taču mājinieki, joprojām iztiekot bez Blumberga un Liepiņa, bija noskaņojušies nopietnai cīņai. Ar zonas aizsardzību visā spēles garumā un lielisku pašatdevi ikvienā spēles epizodē mūsējiem izdevās apturēt gan viesu uzbrukumus, gan pašiem turēties līdzi rezultātā, saglabājot intrigu līdz pat mača pēdējām minūtēm. Rādot patiešām saturīgu spēli pret krietni vien meistarīgāku pretinieku, valmierieši vēl 3 minūtes pirms finālsvilpes ar Krastiņa trejaci samazināja deficītu līdz 4 punktiem – 78:82, un tikai talliniešu leģionāra Vinalesa lieliskā spēle visā mača garumā ļāva ciemiņiem pabeigt 40 minūtes bez liela uztraukuma. Šajā visnotaļ cienīgajā zaudējumā pārākam pretiniekam laba spēle visam mūsējo starta piecniekam Elksnim, Krastiņam, Vēverim, Engeram un Dubultam, savs pienesums komandas pūrā punktos arī Riekstiņam. Punktus mūsējiem guva: Elksnis 27+4AB+7RP+3 kļūdas (ef. koef. +29), Krastiņš 15+8AB+ 4RP (+24), Vēveris 13+3 kļūdas (0), Dubults 12+7AB+3RP+2BM (+14), Engers 8+5AB (+10), Riekstiņš 5 (+5). Viesiem rezultatīvākie: Vinaless 20+5AB+7RP (+22) un Šķēle 20+4AB+4RP (+18). Pārējā komandu statistika: divpunkti 44%:51%, trīspunkti 44%:40%, sodi 63%(19/30): 83%(15/18), AB 32:40, RP 18:19, PB 4:5, BM 3:1, kļūdas 10:12, kom. ef. koef. summas 84:93.  2019. gada pēdējā spēle 28. decembrī mājiniekiem lieliski sanāca pirmajā puslaikā, toties turpinājumā kaut kas komandas mehānismā sāka buksēt, neļaujot Jauno gadu sagaidīt ar 7 panākumiem 16 spēlēs.

KAPTEINIS RĀDA PIEMĒRU. Decembra četrās spēlēs valmieriešu kapteinis Edmunds Elksnis katrā vidēji guvis pa 28 (29+28+27+28) punktiem. Jāņa Lārmaņa foto