Doties uz kapelu ne tikai bēdās, bet arī priekos

- 5.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcā ir atvērta kapela pacientu un viņu tuvinieku garīgās aprūpes vajadzībām. Liesma devās ciemos uz Vidzemes slimnīcu, lai apskatītu jauno kapelu un aprunātos ar kapelāni DACI SOLDĀNI. Kapela iekārtota speciāli tai paredzētā telpā un ērti sasniedzamajā 1. stāvā pirms ieejas Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, atvērta 24 stundas diennaktī. Īpašu noskaņu rada kristietības simbols pie sienas. Krusts ar ērkšķu vainagu tapis pēc Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktores vietnieces izglītības jomā Ineses Andersones  skices.

Kapelānei Dacei Soldānei ir humanitāro zinātņu bakalaura grāds teoloģijā un reliģiju zinātnē, studiju laikā viņu īpaši interesējusi tieši praktiskā teoloģija. Ieguvusi divus – Ārstniecības atbalsta personas un Latvijas Profesionālās veselības aprūpes kapelāna sertifikātus. Otro izsniegusi Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācija. Pašreiz Dace ir viena no šīs asociācijas valdes loceklēm.

Vērtības, ko Dace kā kapelāns pārstāv Vidzemes slimnīcā: «Ikvienas personas (jebkāda sociālā stāvokļa, jebkādas reliģiskās piederības) cieņa un vērtība; Ticība kā veseluma būtiska dimensija, iestājos par to, ka jebkura persona ir holistiska būtne. Holistiskā pieeja nozīmē vienlīdz līdzsvarotas trīs cilvēciskās izpausmes – prāts, ķermenis un gars; Garīgā aprūpe personām, kopienām, organizācijām un sistēmām. Ar to tiek saprasts tas, ka es varu strādāt, kā ar darbinieku, tā arī ar pacientu, tā arī ar pacientu tuvinieku; Taisnīgums un vienlīdzība visiem. Manu pakalpojumu var saņemt jebkurš cilvēks; Profesionāla kompetence un prakse ētikas normu ietvaros.» Sarunbiedre stāsta, ka mājaslapā www.kapelani.lv var izlasīt Latvijas profesionālo veselības aprūpes kapelānu ētikas kodeksu.

KAPELĀNE DACE SOLDĀNE. Jaunajā Vidzemes slimnīcas kapelā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru