Dzeja ik uz soļa

- 16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien, 14. septembrī, Valmierā risinājās akcija «Dzejolis uz trotuāra». Pastaigājoties pa pilsētu, uz ietvēm varēja izlasīt aptuveni 85 dzejoļus vai to fragmentus. Par šo iespēju parūpējās Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. – 12. klašu skolēni. 

Dzejas rindas jaunieši izvēlējušies paši. Vietas izvēlei – pie pilsdrupām, novada pašvaldības ēkas, Valmieras Drāmas teātra, mūzikas skolas, Vecpuišu parkā, pie Dzirnavu ezeriņa un citviet – ir simboliska nozīme. Tādā veidā jaunieši aicina apstāties un padomāt, par ko dzejolī runāts un ko šīs rindas izsaka katram lasītājam. 

Valmieras Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Rudzīte stāsta: «Akcija «Dzejolis uz trotuāra» notiek jau sesto gadu. Savukārt dzejas slams – sacensības, kurās jaunie dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijai un žūrijai –  desmito gadu.

DZEJOLIS UZ TROTUĀRA Vecpuišu parkā. No kreisās: Grieta Avotiņa, Simona Kuplā, Luīze Bērziņa un Annija Zariņa, VVĢ skolnieces no 7.c klases. G. Riekstiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru