Dzejiska pastaiga

- 16.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līdz 30. septembrim Valmierā tiek piedāvāts maršruts «Konceptuāla dzejas pastaiga». Tajā iekļauti desmit pieturpunkti, kuros ar viedierīces palīdzību būs iespēja iepazīt konceptuālo dzeju un tās autorus.

Stāsta pastaigas maršruta projekta vadītāja, izpildītāja un «Story Hub» producente Elizabete Palasiosa: «Šogad izvēlējāmies radīt ko interaktīvu, kur saturs satiekas ar tehnoloģijām. Cilvēkiem ir iespēja fiziski izkustēties – pastaigāt un ieraudzīt pilsētvidi citā gaismā. 

Ik septembri Latvijā atzīmējam Dzejas dienas, un šogad caur tām tiek uzrunāti jaunieši. Viņi aicināti ņemt mobilos telefonus un doties pastaigā kopā ar vecākiem un skolotājiem. Katrā pieturpunktā aicinām dalībniekus pārdomāt informāciju, ieklausīties tekstos un valodā. Gatavojot šo maršrutu, domājām par pilsētvides pieredzes formātu un sapratām, ka konceptuālisms tam ir piemērots dzejas žanrs, tajā ir visi elementi, kas rosina domāt – kas mēs esam, kā mēs sazināmies cits ar citu, kādu komunikācijas valodu izmantojam, kāds ir šīs valodas stils, kā tajā ienāk dažādi vārdu elementi, formas, simboli, jaundarināti vārdi, reģionālie vārdi, kā mēs saucam vietas vai lietas,  cilvēkus ģimenes vai draugu lokā. Konceptuālisms ir brīvs, dzīvs, laikmetīgs un aktuāls, tas raksturo pašreizējo mirkli, kurā mēs esam un kurā kaut kādā formā sazināmies ar pasauli. Labs veids, kā pastāstīt konceptuālisma stāstu, ir pilsētvides pieredze. Manuprāt, caur šo pastaigu šis stāsts kļūs daudz skaidrāks un uztveramāks.

PIETURPUNKTS NR. 3 pie autobusu pieturas pretim tirgum. G. Riekstiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru