Dzīvesstils

Pašiem savs mājas terapeits

- 7.Jūnijs, 2024
Dzīvesstils
Laikrakstā

Par Kalniņu ģimenes ņufīti Cukuriņu «Sirdsāķīšos» rakstīju pirms pāris gadiem. Šīs šķirnes suņi, īpaši puikas, parasti izaug iespaidīgi lieli. Interesanti, kāds tagad izskatās mazais Cukuriņš? Par savu milzīti, ģimenē mīlēto Cukuru stāsta saimniece LINDA KALNIŅA. 

Dzīvnieku frizieris – arvien populārāka profesija

- 3.Maijs, 2024
Dzīvesstils
Laikrakstā

Valmierā, Leona Paegles jeb tagad Pāvila Rozīša ielā, IRITAS RAMATAS-LĀCES suņu frizētava no grāmatnīcas ēkas pagrabiņa Rīgas ielā, kur tā iepriekš darbojās, pārnāca pirms četriem gadiem. Lēmums no pilsētas centra aiziet uz nomaļāku vietu tika pieņemts, jo tur nebija iespēja ievilkt kondicionieri, kas īpaši noder vasarā. Arī telpas jaunajā adresē ir lielākas, ir ventilācija, un Irita joko, ka tagad savus četrkājainos klientus viņa beidzot tā pa īstam ieraudzījusi dienas gaismā. 

Mācīts darīt labu

- 1.Decembris, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Tiklīdz iestājās ziema, mans seniors, runcītis Semjons, kurš jaukā laikā ļoti labprāt dzīvojas pa pagalmu un pašam vien zināmām vietām ārpus tā, no mājas nu iziet negribīgi un uz īsu brīdi. Aizdomājos, kur sniegputenī un spelgonī paliek kaķīši, kuriem nav ne māju, ne saimnieku, kas vienmēr raugās, lai bļodiņa būtu pilna? Vai ir kāds, kas arī par viņiem iedomājas? 

Tiesības dzīvot ir mums visiem...

- 3.Novembris, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Ar VUGARU ECMANI iepriekš tikāmies pirms dažiem gadiem. Toreiz viņš «Sirdsāķīšiem» stāstīja par saviem četr­kājainajiem mājiniekiem – izglābtajiem mopšu šķirnes sunīšiem. Biju pārliecināta, ka stāstam par šīs ģimenes sirds dāsnumu noteikti ir turpinājums. Un nekļūdījos! Šoreiz pie «Sirdsāķīšiem» kopā ar Vugaru ciemojās arī SANTA.

Ar kaķiem saprotas kaķu valodā

- 6.Oktobris, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Valmierietes INETAS IVĀNAS britu īsspalvaino kaķu audzētavai «Inces Mincis», kas dibināta pašās 2010. gada beigās, sertificēta un reģistrēta World Cat Federation (WCF) un ir Latvijas Felinoloģijas asociācijas «Felimurs» sastāvā, šo skaisto, gudro un inteliģento minču audzēšanā un selekcionēšanā uzkrāta krietna pieredze.

Iepazīt un iemīlēt dzīvnieku

- 4.Augusts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Līdz šī gada pavasarim Rufo (oficiāli Delikatina Ruffus Lex-Tes) dzīvoja lielas pilsētas daudzdzīvokļu mājā, kur no rīta līdz vakaram gaidīja no darba pārnākam savu saimnieku, kopā ar rūdītu, nešpetnu runci, kas sunīti nemitīgi uzraudzīja.

Austrālija – zeme, kur viss ir citādi

- 31.Marts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Turpinājums. Sākums 24. martā

Ir interesanti no pieputeņotās Rīgas un pavēsās Frankfurtes pēc pārdesmit stundām Singapūrā pēkšņi attapties kā milzīgā, tveicīgā siltumnīcā, kur 28 grādi un gaiss smaržo savādi un neierasti. 

Mājās pužļu bibliotēka

- 17.Marts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Ja es tagad skaitītu kopā visas nopirktās, saliktās un jau tālāk atdotās puzles, tad būtu daudzi desmiti,» saka Sarmīte Bauģe. Viņa ir valmieriete, kura jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā, Forkarbijā, kas ir ciemats netālu no Upsalas, bet aizraušanās, kas tagad aizņem lielu daļu brīvā laika, ir cieši saistīta ar došanos turp un mājup pa jūras ceļu. 

Pirmais bija Kuskuss

- 3.Februāris, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Viss sākās ar kaķēnu, kurš 2020. gadā ienāca mūsu dārziņā «Galasegļos». Bijām tur aizbraukuši, lai aplaistītu siltumnīcu, parušinātu dobes. Ieradāmies ar lielu bērnu pulku, tostarp diviem pašu bērniem, iekūrām grilu.

Svetas karma – palīdzēt dzīvniekiem (2)

- 4.Novembris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Nāc, paskaties, te mums top jauns voljers. To mūsu Sveķiks uzbūvēja,» aicina Valmieras dzīvnieku patversmes saimniece Iveta un piebilst, ka tas nav vienīgais Svetas brīvprātīgais darbs dzīvnieku labā. Saprotu, ka man noteikti ar viņu jāaprunājas. Pēc tikšanās ar šo brīnišķīgo, nesavtīgo cilvēku SVETLANU VINCUKOVU esmu pārliecināta, ka viņa noteikti ir pelnījusi atzinību ne tikai patversmes, bet novada līmenī, varbūt pat Goda cilvēka nosaukumu.

Kā var kaķi nepatikt?!

- 7.Oktobris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Par SOS Valmieras ģimeņu atbalsta centra vadītāja EDIJA PĒTERSONA saprotošo attieksmi pret darbinieku dzīvnieku atrašanos ciematā un viņa paša draudzīgajiem kaķīšiem, kuri saimniekam ofisā palīdz strādāt, biju dzirdējusi vairākkārt. Nu ko, jābrauc iepazīties!