Ekoskolu vides izglītība pandēmijas gadā

- 29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Liela daļa aizvadītā mācību gada šogad norisinājās, laiku pavadot ārpus skolas. Tas bija iemesls pārmaiņām arī ekoskolu vides izglītības formātā. Dzīvojot līdzi gada norisēm un Covid-19 diktētajām iespējām, katra izglītības iestāde meklēja variantus padziļinātai vides izglītībai gan skolā, gan ārpus tās.

Mācību gada sākumā, iesaistoties visām Valmieras ekoskolām, kopīgi izdevās ikgadējais jauniešu velo­brauciens Velosipēds vieno, rosinot tā dalībniekus uz savstarpēju sadraudzību, novērtējot atpūtu dabā, izglītojoties par velodrošību, kopā ar policijas tēlu Runci Rūdi apmeklējot ekobērnudārzus Vālodzīte un Krācītes, novērtējot velobraukšanu kā klimatam draudzīgu pārvietošanās veidu, kā arī kopīgi pārrunājot un izvērtējot pilsētas veloinfrastruktūru.  

Valmieras 2. vidusskolas ekoskolēni tematiski atzīmēja gan Meža, gan Ūdens dienu, apgūstot ar šīm tēmām saistītus vides jautājumus. Februārī tika svinēta Silto džemperu diena, aktualizējot ar klimata pārmaiņām saistītus jautājumus. Aprīlī, sakopjot gan skolas, gan piemājas teritorijas, jaunieši iesaistījās Lielajā Talkā. Tika rīkota gan fotoorientēšanās, gan viktorīna, gan ar atkritumu tematiku saistītas Rīcības dienas. Jaunieši rīkoja arī Labo darbu nedēļu, veicot dažādus noderīgus darbus gan skolai, gan Valmierai. Veicinot veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu, jaunieši plānoja arī ar kājām un velosipēdu veicamus Valmieras un tuvākās apkārtnes tūrisma maršrutus


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru