Es dzīvoju daudz ātrāk

- 29.Maijs, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

Mūsu mazā Gaismas pils šopavasar kļuva par Gada bibliotēku Latvijā. Sen to bija pelnījusi, — tā nodomāja ne viens vien no tiem tūkstošiem, kuriem Valmieras integrētā bibliotēka ir kaut kas vairāk nekā vienkārši ēka Gaujas krastā.

Par to runājam skaistā maija dienā ar Valmieras bibliotēkas direktori DAIGU ROKPELNI, viņas vietnieci metodiķi KRISTĪNI KĪNI, Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktori EVITU LANTRĀTI, Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāju ILZI KARSU, galvenajām bibliotekārēm ANITU APINI un AGITU LAPSU.

Ar ko jums saistās jēdziens “bibliotēka”?

ANITA. Bibliotēka klasiskajā izpausmē ir rakstīto avotu, resursu krājums un struktūra, kura izvietota vienā konkrētā ēkā. Daudz grāmatu, materiālu vienkopus. Mūsdienās bibliotēkas ir kļuvušas par daudzfunkcionālām kultūras iestādēm ar modernu tehnoloģisko aprīkojumu un caur internetu nodrošinātu piekļuvi visas pasaules zināšanu krātuvēm, tomēr — pamatā joprojām ir grāmata, rakstītais vārds.

AGITA. Tūkstoš taku dārzs” un “labirints”: man iztēlē asociējas ar diviem Borhesa stāstiem — abi vilina, ievelk un apbur.

Par ko iedomājaties, dzirdot vārdus “Valmieras bibliotēka”?

KRISTĪNE. Par uzdrīkstēšanos. Intensitāti. Radošumu.

AGITA. Daudz gaismas, plašums, profesionalitāte un dinamika. Jauneklīga vide, varbūt tāpēc, ka man vairāk iznāk darboties 2. stāvā. Ēka valmieriešiem reiz bija pazīstama ar nosaukumu Pelēkā vārna. Tagad ēkas zaļais stiklojums ļautu lietot Zaļās vārnas vārdu – grezns un rets putns (smaida). Tāda ir arī mūsu bibliotēka.

Vai varat formulēt savas bibliotēkas panākumu “recepti” — kādēļ tā kļuva par Gada bibliotēku?

DAIGA. Gada balvu Latvijas Bibliotekāru biedrība piešķir par inovatīvu un aktīvu darbu bibliotēkas virtuālajā vidē, oriģinālu projektu realizāciju un veiksmīgu sadarbību ar plašu sadarbības partneru loku, pakalpojumu izcilību un sekmīgu bibliotēkas kolektīva komandas darbu.

Iegūt šo balvu Latvijai tik nozīmīgā gadā ir īpašs gandarījums un pagodinājums.

2017. gadā mūsu  bibliotēkā tika izvērtēti pirmās desmitgades rezultāti un apliecināts, ka  idejas par divu bibliotēku vienotu darbību bijušas dzīvotspējīgas, ka pašvaldības un augstskolas drosmīgais lēmums apvienot resursus un veidot kopīgu, demokrātisku bibliotēku ir devis iespēju radošai un intensīvai attīstībai, ka esam gudri un čakli pārmaiņu virzītāji. Latvijā un aiz tās robežām mūs pazīst kā bibliotēku ar kvalitatīvu saturu un kompetentiem, radošiem bibliotekāriem. Mūsu spēks ir elastība, dialogs ar klientiem, sadarbības partneriem un finansētājiem, katra darbinieka personīgā ieinteresētība un komandas darbs. Valmieras bibliotekāri ir godprātīgi darba rūķi ikdienā un arī vizionāri, mūsu balsī ieklausās gan nacionālā, gan Eiropas mēroga bibliotēku nozares lēmumu pieņēmēji.

PIE GAUJAS. Valmieras integrētās bibliotēkas darbinieces: no kreisās puses 1. rindā (sēž) Daiga Rokpelne, Ilze Karsa, Inese Erdmane, Elīna Švēde, Kristīne Kīne, Līga Bujane, Lolita Dreimane. No kreisās puses 2. rindā (stāv) Līga Vītola, Agita Lapsa, Evita Lantrāte, Inga Grāvele, Dace Lase, Antra Nīgale, Gaida Arta Saukāne, Anete Bērziņa, Malva Šķēle, Alīna Pūce, Anita Apine, Anta Bukava, Iluta Kalniņa, Ilona Budule, Inese Taurīte. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru