«Food Union» grupa Latvijā pērn strādājusi ar 111,5 miljonu eiro apgrozījumu

7.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijā vadošā piena produktu un saldējuma ražošanas grupa «Food Union», kurā ietilpst ražotnes AS «Rīgas piena kombināts» un AS «Valmieras piens», un loģistikas uzņēmums SIA «Premia», 2021. gadu noslēgusi ar konsolidētā apgrozījuma pieaugumu par 4%, tam sasniedzot 111,5 miljonus eiro. 

Bruto peļņa samazinājās par 5% līdz 25,5 miljoniem eiro. Apgrozījuma pieaugums 2021. gadā saistīts ar produktu pārdošanas cenu pieaugumu, savukārt peļņas samazinājums – ar izmaksu straujo pieaugumu attiecībā uz galvenajām izejvielām un energoresursiem, ko pilnā apmērā nebija iespējams iecenot produktu pārdošanas cenās. 

«Latvijas uzņēmumi apvienojumā ar Svaigo piena produktu izcilības centru un Saldējuma kompetences centru pilda galveno lomu «Food Union» grupas biznesā. Tādēļ to sasniegumiem ir centrāla nozīme visas grupas attīstībā, nodrošinot citus uzņēmumus ne tikai ar R&D kompetencēm un pieredzes un labākās prakses pārnesi, kas jau īstenota Baltijas valstīs, kā arī pieejamām ražošanas jaudām. Priecājos un esmu lepns, ka «Food Union» Latvijā un citur pērn turpināja spert nozīmīgus soļus, veidojot spēcīgus zīmolus galvenajos tirgos, virzot nozīmīgus jauninājumus visā biznesā no produktiem līdz distribūcijai. Rezultāti tika sasniegti izaicinošā tirgus vidē ar ilgstošu Covid-19 pandēmijas ietekmi, nelabvēlīgiem laikapstākļiem vasaras otrajā pusē un straujam izejvielu un izmaksu kāpumam, pateicoties saskaņotam komandas darbam,» tā Sergejs Beshmeļņickis, «Food Union» vadītājs Baltijas valstīs un «Food Union» grupas Eiropā biznesa attīstības vadītājs.

Pēc Food Union informācijas


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru