Gaida uzvaru un mājupceļu

- 24.Februāris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Pērnajā martā Valmierā un Valmieras novadā ieradās pirmie Ukrainas kara bēgļi. Joprojām mūspusē pagaidu mājas raduši ap 300 Ukrainas cilvēku, pārsvarā sievietes ar bērniem.

Oksana un Jūlija Valmierā dzīvo kopš marta, Ksenija un Lilija kopš pērnās vasaras. Lilija no Svatoves bēgļu gaitās devusies kopā ar dēliņu, saviem vecākiem, vecvecākiem un arī vīru, jo varēts izbraukt, vien šķērsojot Krievijas robežu. Oksana Valmierā dzīvo ar divām meitām, Ksenija Brenguļos ar diviem dēliem. Šobrīd viņas ir kopā katrā domā par Ukrainas uzvaru, un vēl viņas vieno fakts, ka bērni mācīšanās iespēju raduši Valmieras Pārgaujas sākumskolā, bet Jūlijai kā skolotājai tur jau gandrīz gadu ir pastāvīga darba vieta. Oksanas lielākā meita gan tikusi jau līdz Pārgaujas ģimnāzijas iespējām, bet Ksenijas mazākais puika apmeklē bērnudārzu. Pagājis kara gads, un otrreiz Valmierā sievietes un bērni sagaidīs pavasari, vasaru. Vai izdevies iedzīvoties?

KATRAM SAVS STĀSTS. Valmieras Pārgaujas sākumskolā tapa šī fotogrāfija. Šīs sievietes un bērni dzīvē visdrīzāk nebūtu satikušies, ja ne karš. Oksana Kiriļuka (no kreisās), Jūlija Horbačova, Lilija Kurilo ar dēliņu Maksimu un Ksenija Bannikova ar dēlu Ivanu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru