Grāmata par pazemē zudušo pilsētu

- 9.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdien valmierieši, kuriem kaut nedaudz ir interese par pilsētas senatni, Valmieras muzejā bija atnākuši uz Latvijas vēstures institūta arheoloģes, vēstures doktores Tatjanas Bergas grāmatas «Valmieras vecpilsētas arheoloģija» atvēršanas svinīgu pasākumu.

VALMIERAS VĒSTURES IZZINĀTĀJAS. Arheoloģe Tatjana Berga (no kreisās) un Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma. Ārijas Romanovskas foto

To ievadot, muzeja direktore Iveta Blūma teica: «Šis ir vēsturisks brīdis, jo grāmatas iznākšana ir ne tikai aizraujošs notikums, bet arī atgādinājums, ka mums šobrīd visapkārt ir daudz ļoti īslaicīgu lietu. Turpretī grāmata kā rakstīts vārds, ja to pareizi glabā un tā tiek nodota no paaudzes paaudzē, ir mūžam ilga vērtība, bezgalīga lieta. Valmiera atzīmē 735 gadu jubileju, bet nav nemaz ātrumā iespējams paskaitīt atpakaļ, lai saprastu, cik sena ir mūsu pilsēta. Nu mums ir dota iespēja lasīt un izzināt, kas Valmierā noticis gan pirms 300, gan 600 gadiem, gan vēl senāk, kā pilsēta radusies. Varēsim senatnē arī nedaudz ielūkoties, jo grāmatā ir bagātīgs ilustratīvais materiāls. Daudzi, kas piedalījušies arheoloģiskajos izrakumos, grāmatā ieraudzīs arī sevi.

Gribu atgādināt, ka Tatjanas Bergas ceļš kopā ar Valmieru šeit veiktajos arheoloģiskajos izrakumos sācies jau ļoti sen. Viņa, domājot par mūsu pilsētu, tās senatni, kopā ar mums ir pavadījusi desmitiem gadu. Tieši tādēļ šī grāmata autorei ir ļoti mīļa un izlolota. Bet, lai šis gadiem ilgais lolojums ieraudzītu dienasgaismu, paldies jāsaka arī citiem. Īpaši grāmatas finansiālajiem atbalstītājiem – Valsts kultūrkapitāla fondam un Valmieras pilsētas pašvaldībai. Paldies arī izdevniecībai «Zinātne», redaktoriem, māksliniekiem, maketētājiem, korektoriem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru