Idejai uzņēmuma sākšanai nav jābūt raķešu zinātnei

- 30.Janvāris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

JURĢIS PRIEDĪTIS ir valmierietis, kas pēc vairāku gadu prombūtnes, meklējot mierīgāku vidi, atgriezās Valmierā uz palikšanu — kaut kas vilcis atpakaļ, kā viņš pats min. Regulāri sanācis  viesoties dzimtajā pilsētā, lai mēģinātu kopā ar grupu «Age Of Stones» vai ciemotos pie vecākiem. Rīgā pavadīti septiņi gadi un nedaudz padzīvots Ādažos, tomēr liela daļa laika pavadīta mašīnā ceļā no darba uz mājām un otrādi, tas mudināja mainīt ierasto dzīves modeli. Ideja ģimenei radās, pastaigājoties pa Valmiermuižas tirdziņu, — ir jāpārceļas uz Valmieru! Pārējais ar laiku sakārtojās: Jurģis pavasarī kļuva par LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītāju, un kopš rudens ģimene ir pilntiesīgi valmierieši.

Vai jūs ar ģimeni būtu palikuši Ādažos, ja būtu atbilstošas darba iespējas?

Laikam nē. Ādaži ir labs risinājums, kur tu pavadi savu brīvo laiku. Pilsēta attīstās, un tā būs forša vieta tuvāko gadu laikā, kur dzīvot un strādāt. Tur ir savs miers, bet, salīdzinot ar Valmieru, viss bija tālu. Ādažniekiem, ja vajag kādu lielāku veikalu, jābrauc uz Rīgu. Pārtiku var nopirkt, bet tāpat viss notika Rīgā. Salīdzinot ar Valmieru — te tā nav. Te viss ir 5 minūšu attālumā, labi – 10.

Uz Valmieru pārcēlāties darba dēļ, vai tas sakārtojās pēc tam?

Sakārtojās. Tā bija 2017. gada nogale, kad dzima doma par to, ka ir jāpārvācas uz Valmieru. Es diezgan regulāri braukāju uz šejieni. Spēlēju Valmieras grupā, un mums regulāri bija mēģinājumi, arī vecāki dzīvo Valmierā.

Tā ideja dzima 17. gada nogalē, Valmiermuižā bija tirdziņš. Atceros, kā mēs tur pastaigājāmies un pēc pusdienām izdomājām: nē, mums ir jāatgriežas Valmierā. Būs daudz vairāk brīvā laika, un tā arī ir, jo nav jāpavada stunda ceļā turp un atpakaļ no darba.

Tajā pašā dienā mana draudzene ieraudzīja, ka tiek meklēts Valmieras biznesa inkubatora vadītājs. Nodomāju, ka tas būs darbs ar jaunajiem uzņēmējiem, biznesa vidē, ka tas īstenībā ir tas, ko es gribētu. Beigās viss saslēdzās – es dabūju darbu, pēc tam bija dzīvesvietas meklējumi. Pagāja pusgads, lai to savestu kārtībā un varētu dzīvot, bet no oktobra beigām visi dzīvojam šeit.

JURĢIS PRIEDĪTIS kopā ar LIAA Valmieras biznesa inkubatora komandu palīdz jaunajiem uzņēmējiem attīstīt viņu idejas, sniedzot vajadzīgās zināšanas uzņēmējdarbībā, lai rezultātā bizness nav dārgs vaļasprieks, par kuru jāpiemaksā. Jāņa Līgata foto

Komentāri
Pievienot komentāru