Iedzīvotāji aktīvi iesaistās stikla iepakojuma nodošanā

- 21.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai sekmētu izlietotā stikla iepakojuma nodošanu pārstrādei un mudinātu cilvēkus apmeklēt šķiroto atkritumu nodošanas laukumus jeb  ekolaukumus, SIA «ZAAO» (ZAAO) augustā rīkoja akciju «Stiklloto».

Akcijas dalībnieki, uz kādu no 20 ZAAO darbības reģiona  ekolaukumiem atnesot vismaz 10 stikla pudeles vai burkas, aizpildīja 2250 izlozes kuponus un nodeva vairāk nekā 82500 stikla iepakojuma vienības.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: «Mums izdevās panākt, ka saistībā ar akciju ekolaukumus augustā apmeklēja par gandrīz tūkstoš iedzīvotājiem vairāk nekā mēnešos, kad laukumos akcijas nebija. Pēdējā vasaras mēnesī ekolaukumos stikla iepakojumu esam savākuši par 20 tonnām vairāk nekā vidēji mēnesī. Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe» augustā pārstrādei tika sagatavotas gandrīz 180 tonnas stikla iepakojuma. Rezultāti priecē, lai gan gribētos sagaidīt, ka mūsu izveidoto infrastruktūru iedzīvotāji aktīvāk izmantotu arī bez īpašu akciju izsludināšanas, atceroties, ka tā ir iespēja gan piekopt videi draudzīgu rīcību, gan taupīt pašiem savus finanšu līdzekļus, nodalot no mājsaimniecības atkritumiem pārstrādei derīgos materiālus, kuri no iedzīvotājiem tiek pieņemti bez maksas. Paldies visiem, kas iesaistījās dabas resursu saudzēšanā!»

Pēc izlozes balvu komplektus – pledu un dzēriena termotrauku – iegūst šādi ekolaukumu apmeklētāji:

Mārtiņš Elstiņš, Aloja; Māris Brants, Ape; Mareks Strazdiņš, Cēsis, Bērzaines iela; Lelde Gailīte, Cēsis, Lapsu iela; Arta Grabe, Daibe; Jānis Kārkliņš, Jaunpiebalga; Viesturs Vilde, Limbaži; Jānis Trops, Līgatne; Inga Rokpelne, Mazsalaca; Andris Ščeglovs, Ragana; Solveiga Pelše, Rauna; Sintija Doniņa, Rūjiena; Elga Strazdiņa, Saulkrasti; Dainis Grāvītis, Salacgrīva; Aivis Šērs, Smiltene; Aigars Akmens, Strenči; Elīza Gaisa, Taurene; Agris Freibergs, Valka; Diāna Teice, Valmiera, Beātes iela; Edijs Mickevičs, Valmiera, Dzelzceļa iela.

Galveno balvu – termotrauku komplektu – iegūst Vēsma Selga, Valkas ekolaukuma apmeklētāja.

Ikdienā ZAAO nodrošina, ka iedzīvotājiem 20 ekolaukumos, simtos  ekopunktu un pakalpojuma «Videi draudzīgs birojs» ietvaros ir iespēja bez maksas nodot ne tikai stikla iepakojumu, bet arī papīra, plastmasas un metāla iepakojumu. Ekolaukumos privātpersonas var nodot arī nolietotu sadzīves elektrotehniku, sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, zaļos un lielgabarīta atkritumus, būvgružus, kā arī kopš šā gada pavasara – lietošanai derīgus apavus.

Ekolaukumu darba laiki un piedāvāto pakalpojumu veidi pieejami www.zaao.lv vai zvanot pa tālr. 64281250.

UZVARĒTĀJS Edijs Mickevičs no Valmieras Dzelzceļa ielas ekolaukuma. Artūra Kaurova foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru