Iedzīvotāju iesaistīšana pārvaldīšanā sekmē piedalīšanos vēlēšanās

- 27.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pēdējās desmitgades laikā Latvijā ir novērojama tendence samazināties pilsoņu aktivitātei Saeimas vēlēšanās – pie šāda secinājuma, izstrādājot savu maģistra darbu, nonācis Vidzemes Augstskolas studiju programmas «Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība» absolvents INTARS BIRZIŅŠ.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kāda ir uzticēšanās un politiskās pašefektivitātes loma pilsoniskajā līdzdalībā, kas vienlaikus ļautu apsvērt aktivitātes, kuras valstiskā līmenī varētu veikt, lai sekmētu pilsonisko līdzdalību, tajā skaitā piedalīšanos vēlēšanās.

«Valsts pastāvēšana un attīstība lielā mērā ir atkarīga no tā, vai pilsoņi iesaistās valsts pārvaldīšanā un attīstīšanā, un, ja līdzdalība samazinās, pieaug bažas par demokrātijas vājināšanos. Vienlaikus vēlēšanas nav vienīgais veids, kā iedzīvotāji pārvalda valsti. Iedzīvotāji iesaistās dažādos veidos, piemēram, starp vēlēšanām izsaka viedokli piketos vai tiešsaistē, piedalās nevalstiskā sektora organizācijās, ziedo labdarībai, kopā ar kaimiņiem sakopj vietējo apkārtni. Ja šādas ārpus vēlēšanu aktivitātes tiek piekoptas, tad varbūt zema līdzdalība vēlēšanās nemaz nav tik kritiska demokrātijai?» saka I. Birziņš.

INTARS BIRZIŅŠ. Publicitātes foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru