Iepazīstina ar alternatīvām pārvietošanās iespējām

- 18.Augusts, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

Valmiera ir kļuvusi par vienu no vietām, kur Vidzemes plānošanas reģiona pilotprojekta «MARA» ietvaros ir iespējams bez maksas izmēģināt, kā ir pārvietoties ar elektrisko velosipēdu. Izsniegšanas punkts Cēsu ielā 4 darbojas ik dienas līdz pat 28. augustam no desmitiem rītā līdz sešiem vakarā, iepriekšēja velosipēdu rezervēšana nenotiek.

Pakalpojumu nodrošina uzņēmums «Velokurjers», kas elektriskos velosipēdus ik dienas izmanto preču piegādes pakalpojumos, tāpēc uzņēmuma pārstāvji ir ļoti kompetenti pastāstīt par atšķirībām, priekšrocībām un modeļu daudzveidību. «Elektriskos velosipēdus izmantojam gan ziemā, gan vasarā, nepārtraukti. Strādājam ar tiem no 2013. gada, pirmie gadi bija ļoti neveiksmīgi, jo elektrisko riteņu cena bija milzīga, bet kvalitāte nekāda. Mēģinājām vienu, tad otru, bet negāja, kā gribētos, nu gan pirms kādiem gadiem trim to kvalitāte uzlabojās,» stāsta Velokurjers valdes priekšsēdētājs Oļegs Stoļarovs.

Elektriskos velosipēdu uzlāde īpaši daudz neatšķiras no mobilā telefona uzlādes, un to var darīt, ja baterija ir uz riteņa, vai to noņemot nost. Elektriskajam velosipēdam ir vairāki pārvietošanās režīmi/ātrumi, kādā apmērā palīgierīce atvieglo pedāļu mīšanu, arī no to izmantošanas ilguma ir atšķirīgs baterijas izlādes ilgums. «Ja brauc normālā ritmā, kā ar parasto riteni, tad brīvi var nobraukt 80 kilometrus,» uzsver Oļegs Stoļarovs. Tomēr viņš uzsver, kas 75 – 80% būs jāizmanto kāju spēks, palīgierīce atvieglos 20 – 25% no procesa.

Tāpēc tos ērti ir lietot arī vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kuriem dažādu veselības problēmu dēļ parastais velosipēds nav ieteicams (piemēram, ceļu problēmas, pārlieku liela slodze minoties utt.). Palīgierīce atvieglo pārvietošanos, ja velosipēdistam ir papildu mantas, kā telts un somas, vai jāpārvadā pasažieris, jāuzbrauc kalnā vai nākas pārvietoties pa smilšaināku segumu. «Tas atvieglojums strādā tajā brīdī, kad tu paņem, ko gribi, līdzi, bet ir sajūta, ka tu brauc ar tukšu riteni,» saka Oļegs Stoļarovs.

VALMIERIEŠI Jānis Krūmiņš (no kreisās) un Dainis Raudiņš jau paspējuši ar elektriskajiem velosipēdiem aizbraukt uz Zilokalnu, gan Mūrmuižu. Viņi vērtē, ka garākus attālumus ar šādu velosipēdu ir daudz ērtāk veikt. Elīnas Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru