Īstenos angļus satiksmē gaidot

22.Marts, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Līdz šim uz automobiļiem ar stūri labajā pusē, ieraugot tos uz Latvijas ceļiem un ielām, esam skatījušies kā uz zināma veida eksotiku. Galu galā — tā ir Lielbritānijas un vēl nedaudzu pasaules valstu īpatnība, ar spēkratiem pārvietoties pa brauktuves kreiso pusi.

Līdz šim mūsu valstī spēkā esošais Ceļu satiksmes likums noteic, ka Latvijā ir aizliegts reģistrēt mehāniskos transportlīdzekļus, kas pēc konstrukcijas ir paredzēti braukšanai pa ceļa kreiso pusi, izņemot atsevišķas specializētās automašīnas, vēsturiskos spēkratus un automašīnas, kas ievestas no ārzemēm uz laiku. Tomēr, ja viss ritēs raiti, jau Latvijas simtgadi varēsim sagaidīt ar, iespējams, krietni lielāku angļu automobiļu skaitu uz mūsu ceļiem un ielām. Vakar Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, ko vada mūsu novadnieks Romāns Naudiņš, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz, ka no šī gada 1. novembra Latvijā būs atļauts reģistrēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē.

Grozījumi paredz, ka tāpat kā līdz šim automašīnām ar stūri labajā pusē  būs jāīsteno virkne tehnisko prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina. Pats galvenais, kā uzskata Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji, lai arī ar auto, kuram stūre labajā pusē, tā vadītājs uz ceļa justos droši pats un neradītu problēmas citiem satiksmes dalībniekiem.

LONDONIETIS — ARĪ VALMIERĀ. Šis foto vēl no 2014. gada vasaras, kad viens no pirmajiem Rūcamlapas ciemiņiem bija Valmierā populārais futbolists un arī sporta bāra Strops īpašnieks Valdis Veinbergs ar savu tieši no Anglijas atdzīto melno taksometru. Saprotams, ka šim auto arī stūre bija labajā pusē!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru