Jaunie pianisti pavasara noskaņās

- 1.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, 25. maijā Vaidavas kultūras un amatniecības centra lielajā zālē izskanēja Pērnavas Mūzikas skolas skolotājas Renatas Marksalu un Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņu koncerts.

Koncertā uzstājās gan mazie sagatavošanas klases audzēkņi un pirmklasnieki, kuri tikai sāk iepazīt mūzikas daudzveidību un pamatus, gan arī topošie absolventi, kuri mūzikas skolā mācās jau daudzus gadus. Jaunie pianisti bija sagatavojuši vērienīgu un daudzveidīgu programmu no baroka laikmeta līdz pat mūsdienām.

Vaidava mūs sagaidīja ar plaukstošo ievziedu smaržu, tulpju un narcišu krāsainajiem akcentiem dārzos, Initas Jurgenbergas sirsnību un sauli pāri visam. Svētku rotā tērpusies Vaidavas kultūras un amatniecības centra zāle, jauno pianistu muzicēšanas prieks un atbildības sajūta, klausītāju siltie aplausi, koncerta sirsnīgā atmosfēra radīja īpašu svētku noskaņu.

Koncertu atklāja valmieriete Annija Tauriņa ar L. van Bēthovena Sonātes Mi bemol mažorā 1. daļu, Evas Viļumsones un Almas Martas Ivānes atskaņojumā klausījāmies J. S. Baha skaņdarbus, klasicisma laikmeta komponistu A. Diabelli un M. Klementi Sonatīnes spēlēja Alina Pisareva un Anna Tīna Avišāne, bet 7. klases audzēkne Sanija Linda Cine atskaņoja J. Haidna Sonātes mi minorā 1. daļu. Savu klavierspēles prasmi koncertā rādīja arī skolotājas Ritmas sagatavošanas klases audzēkņi Kamilla Skoliņa, Rūta Saulīte, Vineta Grīnberga, Elīza Veinberga, Krišjānis Meņģelis un pirmklasniece Evelīna Pisareva. Latviešu tautasdziesmu Rīga dimd Jēk. Graubiņa apdarē klausījāmies Emīla Čečiņa sniegumā, savukārt Adriana Ruska, Demijas Šakurovas, Gustava Smilgas un Annijas Tauriņas atskaņojumā dzirdējām igauņu komponistes R. Pajusāras skaņdarbus. Muzicēja arī Valmieras Mūzikas skolas absolvents Tomass Avišāns, kurš spēlēja J. Karlsona skaņdarbu Pie jūras.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru