Jauns sākums Mūzikā

- 18.Septembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Ar skanīgu atklāšanas koncertu jauno mācību gadu uzsāka Valmieras privātās pamatskolas Universum profesionālās ievirzes mūzikas programmu audzēkņi un pedagogi.

Ideja pamatskolā Universum atvērt mūzikas programmas bija skolas direktoram Andim Apsītim: «Ieskatoties vēsturē, mūs iedvesmo kristīgais skolotājs Jānis Cimze, kurš 42 gadus vadīja Skolotāju semināru Valmierā un Valkā, apmācot vairāk nekā 400 jaunos tautskolotājus, kas spēja dziedāt četrās balsīs un arī spēlēt dažādus mūzikas instrumentus. Mūs uz to iedrošina ne tikai Jāņa Cimzes paraugs, bet arī viņa vārdi:  Mazs stūrītis var daudz augļu dot, ja viņu īsti apkopt prot.»

Skolā profesionālās ievirzes izglītības programmās ir iespējas apgūt  klavierspēli, stīgu instrumentu – vijoles un ģitāras – spēli, pūšaminstrumentu – fagota, flautas, tubas, eifonija un trompetes – spēli, sitaminstrumentu spēli un mūzikas teoriju. Skolā ir atvērta arī sagatavošanas klase, kā arī studija skolas vecuma bērniem un jauniešiem, kurā dažādu instrumentu spēli var apgūt arī pieaugušie.

Ar jaunajiem mūziķiem strādā pieredzes bagāti, savā darbā ieinteresēti, zinoši, profesionāli un radoši pedagogi – profesionālās ievirzes mūzikas programmu darbu koordinē un klavierspēli māca Ritma Pētersone-Cepīte, Inguna Birzniece palīdz bērniem apgūt vijoles spēli, metāla pūšamie instrumenti ir Jāņa Dimanta pārziņā, šī raksta autors māca koka pūšaminstrumentu spēli un mūzikas teoriju, darbā iesaistīti arī jaunie mūziķi Undīne Telma Leca un Atis Kriškāns. Mūzikas apmācību veidojam, apzinoties arī, ka pamatā ir bērns, atbalstoša vide un labvēlīga gaisotne.

Šis laiks visā pasaulē ienesis tiekšanos pēc garīgām vērtībām, un mūzika ir viens no svarīgākajiem starpniekiem uz tām, to apliecināja arī jaunā mācību gada atklāšanas koncerts. Koncertā skanēja Johana Sebastiana Baha, Johana Krīgera, Franča Šūberta, kā arī latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Jāzepa Mediņa un Ilzes Arnes opusi. Bērni muzicēja gan solo, gan arī kopā ar saviem pedagogiem dažādos instrumentālos sastāvos. Dzirdējām jaunos pianistus Evu Viļumsoni, Paulu Grigorjevu, Vikiju Petrovu, Emīlu Čečiņu un Anniju Tauriņu, trio Naomiju Apsīti (blokflauta), Ingunu Birznieci (vijole) un Aivaru Cepīti (klavieres), vijolniekus Teofilu Vatuļinu un Naomiju Apsīti, kuri muzicēja kopā ar savu skolotāju Ingunu Birznieci. Kā dāvana jaunajam mācību gadam koncerta noslēgumā skanēja Sena franču dziesmiņa šī raksta autora apdarē, kuru atskaņoja klavieru ansamblis –  Paula, Joanna un Vikija kopā ar Renāru un skolotājiem Ingunu, Ritmu un Aivaru.

Audzēkņu muzicēšanas prieks un panākumi, publikas atsaucība un vecāku atzinība ir labākais apliecinājums mūzikas apmācības nozīmīgumam un ražīgumam, iesim šo Mūzikas ceļu visi kopā. Aicinām bērnus un jauniešus pievienoties mūsu pulkam, nākt un ieklausīties sevī, klusumā, skaņās!

SKAN SENA FRANČU DZIESMIŅA Aivara Cepīša apdarē. Foto no autora personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru