Jubileja piecos vakaros

- 20.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pēteris Lūcis ilgus gadus bija Valmieras teātra pamats. (Viņš piedalījās arī teātra jaunās ēkas pamatu likšanā.) Un tagad Latvijā skan viņa atcere 110 gadu jubilejā. Tāda arī Latvijas Radio 1. programmā piecos vakaros, no 27. jūnija,  plkst. 22.05, raidījumi no  Radiofonotēkas.

27. jūnijā, Pēterdienu ieskandinot, tikšanās ar trijiem īpašiem Pēteriem. Vispirms savu dzeju lasa Pēteris Jurciņš, skan arī dziesmas ar viņa tekstiem. Tad saruna ar dramaturgu, režisoru Pēteri Pētersonu: arī par to, cik viņš nevajadzīgs brīvai Latvijai, par jokiem un ironiju, arī par savas lugas Tikai muzikants izrādi Nacionālajā teātrī. Skan Raimonda Paula mūzika no tās. Pēc tam latviešu autoru dzeju runā Pēteris Lūcis. (Tas ir radiožurnālistes Aldas Briedes 1995. gada 27. jūnija raidījuma daļējs atkārtojums.)

28. jūnijā, Pētera Lūča dzimšanas dienā, viņa radioportrets sarunā ar režisori Māru Ķimeli: viņš runā latviešu autoru dzeju, skan viņam mīļas melodijas. Atcerē Oskara loma filmā Zvejnieka dēls (1939), arī lomas Valmieras teātrī, to skaitā Mikus tēvs Rūdolfa Blaumaņa lugā Pazudušais dēls (režisore Māra Ķimele). Tekstos un mūzikā, protams, arī Preilenīte un Meldermeitiņa. Un mākslinieka ļoti dziļā cieņa pret māti: bija vienkāršs cilvēks ar ļoti augstu gara kultūru (1983. gada ieraksts.)

Komentāri
Pievienot komentāru