Kā atradināt bērnu no mobilo ierīču lietošanas ēšanas laikā

- 20.Februāris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ēdienreizes tradicionāli ir laiks, kad visa ģimene kopā sēžas pie galda. Taču arvien biežāk gan vecāki, gan bērni maltīti ietur, iegrimuši televizora vai telefona ekrānā. Kāpēc šāds ieradums nav veselīgs un kā nepieļaut «zibošo ekrānu» klātbūtni ēdienreižu laikā, skaidro Rimi Bērniem eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte. 

Pirms televizors bija pieejams katrā mājā, jebkura ēdienreize bija laiks, kad visa ģimene sapulcējās pie galda, ieturēja maltīti un to darīja vai nu klusumā, vai arī sarunājās, pārsprieda dienas notikumus un tuvākos plānus. Iveta Aunīte skaidro, ka tādai jābūt kvalitatīvai maltītei – pie galda, sēdus pozīcijā, jo tas rosina apetīti un veicina labāku ēdiena sagremošanu, savukārt sarunas uzlabo attiecības ar ģimenes locekļiem.

Neiemācās galda kultūru Tas, kas bieži novērojams mūsdienās – bērns ar savu maltītes šķīvi ieskrien istabā, ēd, guļot gultā, un paralēli skatās multfilmas, ir ļoti nevēlams ieradums gan veselības, gan emocionālās labsajūtas ziņā, «Ieturot ēdienreizi un vienlaikus skatoties ekrānā, zūd sāta sajūta, kas noved pie pārēšanās un aptaukošanās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru