Kā pareizi rīkoties ar izlietotām vienreizlietojamām medicīniskajām sejas maskām un respiratoriem

21.Janvāris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Saskaņā ar valdības pieņemto lēmumu no 25. janvāra publiskās vietās drīkstēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta. 

Daudzkārt lietojamās auduma sejas maskas publiskās vietās lietot vairs nevarēs. Pieņemto noteikumu rezultātā radīsies ievērojams apjoms vienreizlietojamu plastmasas izstrādājumu – izlietotu masku un respiratoru, par kuru vairumam iedzīvotāju trūkst izpratnes, kā tās pareizi utilizēt pēc izlietošanas.

Rekomendācijas paredz medicīnisko sejas masku nomaiņu pēc 2 stundu lietošanas. Tātad, ja iedzīvotājs to izmanto, piemēram, veikala apmeklējumam vai dodoties pie ārsta, apmeklējot pasākumu, tad katram šādam pasākumam būs nepieciešama vismaz viena maska. Pēc izmantošanas maska kļūst par sadzīves atkritumiem, kas nav paredzēti atkārtotai pārstrādei. 

Līdzīgi arī ar respiratoriem – lai gan to kalpošanas laiks ir ilgāks un tos rekomendē lietot līdz vienai dienai, arī pēc izlietošanas respiratori metami sadzīves atkritumos. Tā kā fiziski nav iespējams respiratorā atrasties visas dienas garumā (tas tiek novilkts ēdienreižu laikā utt.), ir būtiski atcerēties, ka šajos respiratora lietošanas starplaikos ir jāievēro personīgā higiēna un jāuzglabā respirators higiēniski tīrā vietā, raugoties, lai uz tā ārējās virsmas esošās baktērijas un vīrusi nenokļūst uz respiratora iekšējās virsmas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru