Kā svinat Latvijas dzimšanas dienu?

- 12.Novembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Nākamceturtdien atzīmēsim mūsu valsts 103. gadadienu. Latvija ir dzimusi tumšā gadalaikā – novembrī, tāpēc mums ir vajadzīgi gaismas apliecinājumi ar lāpu liesmām, svecēm, svētku salūtu un kopā būšanu, kas rada vienotības sajūtu un ticību Latvijas nākotnei. 

Ir daudz notikumu, kuros pietiktu tikai ar mūsu līdzdalību, lai mēs paši sev apliecinātu un atgādinātu – esam tauta, kurai ir sava valsts un valoda. Liesma aprunājās ar dažiem Valmieras novada iedzīvotājiem par to, kā viņi svin un kāda nozīme viņu ģimenē ir Latvijas dzimšanas dienai.

Psiholoģe Vidzemes slimnīcā KAIVA PĒČA-PĒLMANE: 

«18. novembra svētki man pirmkārt asociējas ar manu māsu. Viņa ir vēstures skolotāja, gide – Ineta Amoliņa. Ineta vienmēr īpaši piedomā par svētku reizēm. Uz 18. novembri vienmēr ir kāds vēsturisks «piesitiens», piemēram, Karoga stāsts. Parasti ģimenes locekļi pulcējāmies pie viņas uz svētku vakariņām. Viņa arī lieliski gatavo. Tik sulīgs un gards rupjmaizes kārtojums sanāk tikai viņai! Svētku galds vienmēr tiek arī īpaši noformēts. Un paši esam skaisti saposušies. Tātad otra asociācija šiem svētkiem ir – svinīgums gan ēdiena izvēlē un pasniegšanas veidā, gan vidē, kurā atrodamies.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru