Kaļam referendumu, neatejot no koalīcijas!

- 15.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Premjera tēvišķs aizrādījums, ka nav īstais laiks diskusijām par grozījumiem Satversmē, tikai uzjunda Nacionālās apvienības entuziasmu sargāt tradicionālo ģimeni no Satversmes tiesas un citiem «liberastiem». Igaunijas notikumi šo dedzību stiprina vēl vairāk.

Ziemeļu kaimiņvalstī tās nacionālkonservatīvie politiķi no partijas EKRE organizēja referendumu, lai noteiktu konstitūcijā laulību tikai kā sievietes un vīrieša savienību. Mums Satversmē, pateicoties šleseriešiem, tas jau ir ierakstīts – šajā ziņā esam «soli priekšā». Apzinoties sevi kā garantu Jiri Ratasa tiesībām premjerēt, EKRE bija pārliecināta, ka no valdības atkal panāks savu. 

Igauņu liberāļi un kreisie ļāvās panikai, ka viņu valsts piepulcēsies «ES homofobiem» – Ungārijai un Polijai. Valsts domes lielākās – reformistu – frakcijas deputāti centās sabotēt tautas balsojuma rosināšanu, apkraujot attiecīgo likumprojektu ar papildu priekšlikumu lavīnu. Pat ar tik absurdiem, ka tie izklausās pēc valsts nodevības: piemēram, referendumā esot arī jālemj, vai Igaunija jāpievieno Krievijai; vai mums jāatdod Sāmsala. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru